piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianie z medalami na kajakarskich mistrzostwach świata!

Gorzowianie z medalami na kajakarskich mistrzostwach świata!

W weekend w kanadyjskim mieście Halifax odbyły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie, w których wzięli udział reprezentanci gorzowskich klubów. Sportowcy zdobyli aż pięć medali: trzy złota i dwa srebra!

Niewątpliwie jeden z największych sukcesów odniosła Anna Puławska reprezentująca AZS AWF Gorzów. Najpierw wywalczyła złoto w kajakowej czwórce na 500 metrów, a następnego dnia zdobyła drugie złoto płynąc na 500 w parze z Karoliną Nają (teraz zawodniczką poznańskiego klubu, wcześniej pływająca dla Gorzowa). Zaraz za Polkami na podium stanęły zawodniczki z Niemiec, z którymi Puławska i Naja zawzięcie walczyły o pierwsze miejsce, a na pozycji trzeciej znalazły się Belgijki.

To ogromny sukces gorzowianek, ponieważ jako pierwsze Polki w historii zdobyły dwa złote medale na jednych mistrzostwach świata!

Mistrzostwa świata ze złotem zakończył też Alex Koliadych reprezentujący Admirę Gorzów, który wywalczył pierwsze miejsce w kanadyjce na 200 metrów (C1 Men 200).

To nie koniec dorobku medalowego gorzowian. Kolejne, tym razem srebrne medale przywiózł Wiktor Głazunow. Pierwsze srebro zdobył płynąc w dwójce na 500 metrów, a drugie w kajakowej czwórce również na 500 metrów.