sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianie z medalami na kajakarskich mistrzostwach świata!

Gorzowianie z medalami na kajakarskich mistrzostwach świata!

W weekend w kanadyjskim mieście Halifax odbyły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie, w których wzięli udział reprezentanci gorzowskich klubów. Sportowcy zdobyli aż pięć medali: trzy złota i dwa srebra!

Niewątpliwie jeden z największych sukcesów odniosła Anna Puławska reprezentująca AZS AWF Gorzów. Najpierw wywalczyła złoto w kajakowej czwórce na 500 metrów, a następnego dnia zdobyła drugie złoto płynąc na 500 w parze z Karoliną Nają (teraz zawodniczką poznańskiego klubu, wcześniej pływająca dla Gorzowa). Zaraz za Polkami na podium stanęły zawodniczki z Niemiec, z którymi Puławska i Naja zawzięcie walczyły o pierwsze miejsce, a na pozycji trzeciej znalazły się Belgijki.

To ogromny sukces gorzowianek, ponieważ jako pierwsze Polki w historii zdobyły dwa złote medale na jednych mistrzostwach świata!

Mistrzostwa świata ze złotem zakończył też Alex Koliadych reprezentujący Admirę Gorzów, który wywalczył pierwsze miejsce w kanadyjce na 200 metrów (C1 Men 200).

To nie koniec dorobku medalowego gorzowian. Kolejne, tym razem srebrne medale przywiózł Wiktor Głazunow. Pierwsze srebro zdobył płynąc w dwójce na 500 metrów, a drugie w kajakowej czwórce również na 500 metrów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE