wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólWojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Nowej Soli

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Nowej Soli

15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W tym roku Wojewódzkie obchody po raz pierwszy odbędą się w Nowej Soli.

Główne uroczystości odbędą się na Placu Apelowym przy Alei Wolności 2 o godz 12:30. Wcześniej o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta – w kościele pw. św. Michała Archanioła, następnym punktem uroczystości będzie przemarsz na plac apelowy przy Alei Wolności.

Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej w całym kraju zorganizowanych zostanie kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Piknik wojskowy w Nowej Soli rozpocznie się o godz 13:30.

Na uroczystości zaprasza organizator – Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz współorganizator – prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.1 ° C
3.3 °
1.9 °
88 %
1.3kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °
niedz.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE