piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryTak Świętowano w Żarach

Tak Świętowano w Żarach

Michał Paszczyk z Kabaretu Paranienormalni, Liber oraz Sylwia Grzeszczak przyciągnęli do Parku Miejskiego w Żarach tłumy. To był prawdziwy rodzinny piknik.

– Jesteśmy na jednym z pięciu świąt naszego regionu, to nasza lubuska piątka plus – witała gości żarskiej imprezy marszałek Elżbieta Anna Polak. – Byliśmy już w Słubicach, Pszczewie, dziś przystanek Żary, przed nami Dąbie i Kożuchów. Jesteśmy w regionie, gdyż chcemy być bliżej was, chcemy budować wspólną tożsamość i wreszcie chcemy, abyśmy w Żarach spotykali się częściej. Już się z panią burmistrz umówiłyśmy.

Fot. Lubuskie

Na scenie lubuskiej marszałek towarzyszyli przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek, senator RP Wadim Tyszkiewicz oraz gospodyni imprezy burmistrz Danuta Madej, która podziękowała marszałek za zorganizowanie imprezy w jej mieście. Do tych słów przyłączył się przewodniczący Sejmiku, który powitał gości w imieniu radnych województwa. Z kolei senator Wadim Tyszkiewicz pozdrawiał mieszkańców Żar w imieniu… bliźniaczego miasta, czyli „swojej” Nowej Soli.

Mieszkańców Żar i Lubuszan do Parku Miejskiego ściągnęły gwiazdy, a więc Michał Paszczyk z Kabaretu Paranienormalni, Liber oraz Sylwia Grzeszczak. Panowie stworzyli świetny duet, bo wymieniali się na scenie, a ta część wydarzenia słusznie okrzyknięta została „Bardzo męskim wieczorem”. Muzyczną część święta województwa zakończyła jednak kobieta – Sylwia Grzeszczak. W tym momencie park pękał w szwach!

Tego lata Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza aż na pięć odsłon Święta Województwa Lubuskiego. Wcześniej bawiliśmy się w Słubicach (gwiazdami byli Andrzej Piaseczny, Lanberry i Komodo), a w miniony piątek w Pszczewie tłumem na rynku zawładnął Dawid Kwiatkowski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
27.2 ° C
28.5 °
26.7 °
65 %
2.2kmh
99 %
pt.
27 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE