piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinGubin ma mistrza i wicemistrza Polski w pływaniu!

Gubin ma mistrza i wicemistrza Polski w pływaniu!

Paweł Krupiński i Karol Pyziak zdobyli kolejno tytuł mistrza i wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski ZSS „Sprawni Razem”, które odbyły się w Krakowie.

Na początku kwietnia (1-2.04) na pływalni AWF w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni Razem”. Województwo lubuskie było reprezentowane przez 5 zawodników prowadzonych przez trenerkę – Annę Krupińską. W składzie lubuskiej ekipy znaleźli się zawodnicy gubińskiej Drużyny Roku 2022 – Paweł Krupiński i Karol Pyziak.

– Niewielka, ale bardzo mocna ekipa zdobyła 9 medali w tym indywidualnie 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy – mówi A. Krupińska. – To wielki sukces. Wszyscy uczestnicy uzyskali świetne wyniki, a dwoje z nich – Paweł Krupiński i Bartosz Sokalski meldowali się po każdej konkurencji na podium i awansowali do grona multimedalistów tych zawodów. Oboje powiększyli swój dotychczasowy dorobek o 4 medale.

Najwięcej emocji dostarczyła lubuska sztafeta 4×50 stylem dowolnym. W inauguracyjnej odsłonie nasi zawodnicy zawalczyli z najlepszymi. Wskoczyli na podium ustępując miejsca jedynie takim potęgom jak Sport dla Wszystkich Warszawa i Wielkopolska.

– W przyszłym roku skorzystamy z tegorocznych doświadczeń i spróbujemy wskoczyć wyżej – zapewnia A. Krupińska. – Systematycznie budujemy i powiększamy naszą lubuską ekipę. Trzymajcie kciuki. Relacje z kolejnych zmagań z rywalami i naszymi słabościami wkrótce.

Medale zdobyte przez lubuska ekipę:

  • Paweł Krupiński: złoty 100 m stylem zmiennym, srebrny 100 m stylem klasycznym, brązowy 50 m stylem klasycznym i sztafeta
  • Bartosz Sokalski: złoty 50 m stylem grzbietowym, – srebrny 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym
  • Sebastian Ślusarczyk: złoty 50 m stylem dowolnym i sztafeta
  • Karol Pyziak: srebrny 50 m stylem dowolnym i sztafeta

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
17.1 ° C
17.4 °
13.4 °
71 %
1.4kmh
18 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE