niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinGubinianie po 1945 roku. Mieszkańcy mogą pomóc w przygotowaniu książki

Gubinianie po 1945 roku. Mieszkańcy mogą pomóc w przygotowaniu książki

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej przygotowuje kolejną książkę oparte na archiwalnych zdjęciach i prosi o pomoc mieszkańców Gubina i okolic.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej dysponuje ogromnym zasobem zdjęć archiwalnych z Gubina i okolic. W wielu publikacjach przedstawiali przedwojenny i powojenny Gubin. Skupiali się nie tylko na samym mieście jako miejscu, ale też na ludziach, jak np. w książce „Gubinianie” Stefana Pilaczyńskiego.

W przygotowaniu są kolejne książki, które oparte będą na archiwalnych zdjęciach. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej zastanawia się nad tematyką najbliższego albumu. Propozycje są trzy:

  • „Gubinianie 2” (album ze zdjęciami mieszkańców Gubina. Kontynuacja albumu wydanego w 2016 roku)
  • „Obrazki z mojego miasta” (nie jest to ostateczny tytuł, ale w tej publikacji autorzy chcą skupić się na zdjęciach Gubina, jako miasta)
  • Album z historią miasta do 1945 roku (jeszcze bez tytułu, ale z informacjami, które będą pochodzić z książki wydanej w Laatzem pt. „Guben stadt und land vor 1945”).

Niewykluczone, że w przyszłości powstaną wszystkie te pozycje, ale to od pomocy i zaangażowania mieszkańców zależy, która z nich będzie pierwsza. Stefan Pilaczyński, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej zachęca do wypożyczenia starych fotografii w celu ich zeskanowania i użycia w najbliższej publikacji.

– Chodzi o fotografie Gubina oraz jego mieszkańców po 1945 roku. Mogą to być także zdjęcia osób na tle budynków, w parku czy na ulicy. Zdjęcia skanujemy i natychmiast zwracamy. Tylko przy Państwa pomocy album ma szansę ujrzeć światło dzienne. Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Jeżeli Państwo chcą by Wasi bliscy znaleźli się np. w albumie „Gubinianie 2” prosimy o użyczenie zdjęcia. Zróbmy bliskim niespodziankę – zachęca S. Pilaczyński.

Fotografie można dostarczać od poniedziałku do piątku do siedziby SPZG (ul. 3 Maja 2) w godz. 11:00 – 14:00. Można też kontaktować się telefonicznie (68 455 81 62) lub mailowo (stepil@o2.pl).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
23.2 ° C
23.5 °
20.6 °
59 %
0.9kmh
49 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
21 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE