niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinKolejne grupy uchodźców trafiają do Gubina

Kolejne grupy uchodźców trafiają do Gubina

Od wczoraj w Gubinie, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 przyjmowani są uchodźcy różnych narodowości, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską.

Odwiedziliśmy halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Kresowej w Gubinie. Jak się okazało, poprzednia grupa obcokrajowców już poprzedniego dnia została przetransportowana w inne miejsce.

Jednak w czwartek – 3 marca – do naszego miasta przyjechał kolejny autokar z uchodźcami. Gdy przyjechaliśmy, to przyjezdni byli na obiedzie, jednak dowiedzieliśmy się, że mają oni również zostać przetransportowani z Gubina jeszcze dzisiaj.

Temat wśród mieszkańców wzbudza dużo emocji, które próbują ostudzić pracownicy Urzędu Miejskiego w Gubinie. We wczorajszym wpisie czytamy: „Uchodźcom zapewniliśmy ciepłe posiłki, miejsce do spania i odświeżenia się, opiekę medyczną i tłumaczy. Niektórzy byli ranni i zostali przewiezieni do szpitala w Guben.”

Pojawiły się jednak wątpliwości, że skoro to studenci, z których część miała zarezerwowane loty z Warszawy do swoich ojczyzn, to dlaczego trafili do Gubina. Urząd Miejski odpowiedział:

„Nasze miasto wykonuje jedynie polecenia administracji rządowej i nie ma wpływu na to, że służby państwowe kierują transporty uchodźców do Gubina. Podkreślamy, że są to ludzie wielu narodowości, uciekający z objętej wojną Ukrainy. Wszyscy z nich legalnie przekroczyli granicę naszego kraju i mogą swobodnie poruszać się w strefie Schengen. To prawda, że spora część z nich miała zabookowane (przez swoje ambasady) loty na dzisiaj lub jutro. Mają przelecieć z Warszawy do swoich ojczyzn. Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego znaleźli się tutaj, a nie w stolicy. Jako samorząd robimy wszystko, żeby jak najszybciej pomóc wszystkim potrzebującym, przy jak najmniejszych obciążeniach dla naszych mieszkańców. Pamiętajmy, ci ludzie uciekają przed wojną w Ukrainie.”

W rozmowie z Gazetą Lubuską Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody zapewnił, że żadna z tych osób nie przebywa na naszym terenie nielegalnie. – Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski z Ukrainy mają status uchodźcy i znajdują się na terytorium naszego kraju legalnie – podkreśla.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady śniegu
-2.7 ° C
-2.6 °
-3.3 °
91 %
4.2kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE