czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraKto i ile dostał na sport w mieście?

Kto i ile dostał na sport w mieście?

Prezydent Janusz Kubicki podpisał wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Zielona Góra w 2022 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Sprawdzamy kto dostał najwięcej.

Na początek należy zaznaczyć, że 5 mln zł było do podziału na wiele różnych stowarzyszeń i klubów, które szkolą i prowadzą zajęcia sportowe. Nie są to pieniądze „znaczone” na realizację zadań celów publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w tym np. żużla czy koszykówki. Taki konkurs na tzw. sport profesjonalny nie został jeszcze rozpisany.

Kto zatem dostał pieniądze w konkursie „juniorskim”. To można znaleźć w tabeli:

Wyniki otwartego konkursu

Blisko 500 tys. Zł przypadło na zadanie pod nazwą „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie sportu żużlowego”. Akademicy otrzymali z kolei 303 tys. zł na projekt „Przygotowanie i udział zespołów KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w rozgrywkach ligowych”. Podobną kwotę otrzymała Lechia Zielona Góra na „Udział czołowych zielonogórskich zespołów w rozgrywkach piłki nożnej”

– Długo się zastanawiałem czy będzie nas na to stać, biorąc pod uwagę to, co się dzieje. Po namyślę doszedłem do wniosku, że się uda i damy radę. (…) Jeżeli dodamy do tego kwotę, jaka służy utrzymaniu obiektów, które udostępniamy za przysłowiową złotówkę lub za darmo, to będzie to nie 5 000 000 zł, ale ponad 20 000 000 zł. – napisał na profilu prezydent Janusz Kubicki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0 ° C
1.7 °
-0 °
46 %
2.5kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE