sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKolejne spotkanie w sprawie połączeń rowerowych w naszym regionie

Kolejne spotkanie w sprawie połączeń rowerowych w naszym regionie

Powiat krośnieński stawia na szlaki rowerowe. Na początku czerwca odbyło się spotkanie w sprawie przyszłych inwestycji.

Na początku kwietnia pisaliśmy o planowanym szlaku rowerowym, który połączy gminę Gubin oraz gminę Bobrowice i Dąbie. „– Ciąg komunikacyjny z Gubina do Dąbia będzie szlakiem rowerowym, wykorzystującym już istniejące fragmenty ścieżek rowerowych, dróg publicznych i dróg leśnych – tłumaczył Wicestarosta Krośnieński Ryszard Zakrzewski.”

Ścieżki rowerowe w powiecie krośnieńskim mają współgrać z tymi znajdującymi się po stronie niemieckiej. Dlatego na początku czerwca Wicestarosta uczestniczył w polsko-niemieckim spotkaniu dotyczącym oznakowania ścieżek i szlaków rowerowych. Rozmowy, którym przewodniczył Starosta Harald Altekruger odbyły się w siedzibie Powiatu Szprewa-Nysa w Forst.

W rozmowach uczestniczyli również m.in. Prezes Konwentu Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” Czesław Fiedorowicz, Wicestarosta Żarski Małgorzata Issel, Kierownik Wydziału Mobilności Rowerowej UM Katarzyna Fedro oraz Wicestarosta Powiatu Szprewa-Nysa Olaf Lalk.

„- Liczba kilometrów ścieżek rowerowych w naszym najbliższym regionie jest, niestety, bardzo mała i nie spełnia oczekiwań sympatyków tej turystyki – mówi R. Zakrzewski. – Rozwiązaniem kompromisowym wydaje się być wyznaczenie i oznakowanie ścieżek i szlaków rowerowych, gdzie potencjalny turysta skorzysta z drogi publicznej, ścieżki rowerowej, drogi leśnej, ale otrzyma wcześniej pakiet informacji jak ta trasa przebiega, po jakiej nawierzchni, itp. Stworzenie takiej bazy wskazówek i jednoczesnego oznakowania tych szlaków jest możliwe dzięki transgranicznemu projektowi. Turystyka rowerowa mocno rozwija się w naszym kraju, dlaczego więc Powiat Krośnieński nie miałby być prekursorem praktycznych i sprawdzonych rozwiązań w naszym regionie.”

Strona niemiecka przedstawiła obowiązującą koncepcję oznakowania ścieżek rowerowych po stronie niemieckiej, sposób finansowania oraz aspekty prawne tego zagadnienia. Wypracowano wstępny scenariusz, który zakłada pozyskanie źródeł finansowania z transgranicznego projektu, dzięki któremu powstałoby oznakowanie istniejących szlaków i ścieżek rowerowych w Powiecie Krośnieńskim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
21.8 ° C
22.9 °
21.3 °
41 %
5.9kmh
20 %
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
26 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE