wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinNie ścieżka rowerowa, a szlak. Co to oznacza?

Nie ścieżka rowerowa, a szlak. Co to oznacza?

Informowaliśmy wcześniej o ścieżce rowerowej z Bieżyc do Dąbia. Powiat Krośnieński podkreśla jednak, że chodzi o szlak rowerowy. Co to oznacza?

Pod koniec marca w siedzibie starostwa powiatowego w Krośnie Odrzańskim odbyło się spotkanie w sprawie połączenia gminy Gubin oraz gminy Bobrowice przy pomocy szlaku rowerowego. Kluczem w tym wypadku jest słowo „szlak”.

Gdyby faktycznie miała powstać ścieżka rowerowa z Bieżyc w gminie Gubin do Dąbia, to 30 km takiej ścieżki kosztowałoby mniej więcej 30 milionów złotych. Dlatego jest mowa o szlaku. Tłumaczył to wicestarosta Ryszard Zakrzewski w rozmowie z Gazetą Lubuską.

– Ciąg komunikacyjny z Gubina do Dąbia będzie szlakiem rowerowym, wykorzystującym już istniejące fragmenty ścieżek rowerowych, dróg publicznych i dróg leśnych – mówił w rozmowie z Gazetą Lubuską Zakrzewski. – W niektórych miejscach będzie ten szlak poprawiony, w miarę możliwości finansowych. Cała trasa będzie oczywiście oznakowana. Szlak Dąbie Gubin jest odsunięty od drogi krajowej i będzie przebiegał przez atrakcyjne turystycznie tereny leśne, również przez miejscowość Bronków, gdzie znajdują się ośrodki letniskowe.

Ma to też być krok w kierunku połączenia Dąbia, Zielonej Góry i Gubina szlakiem rowerowym, który ma być bardzo atrakcyjny dla turystów-cyklistów oraz mieszkańców, którzy lubią dalekie podróże jednośladami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.3 ° C
6.3 °
4.6 °
55 %
1.9kmh
16 %
wt.
10 °
śr.
12 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE