czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePonad 500 osób brało udział w polsko-ukraińskim dniu integracji

Ponad 500 osób brało udział w polsko-ukraińskim dniu integracji

W niedzielę – 3 kwietnia – w Krośnie Odrzańskim odbył się Dzień integracji polsko-ukraińskiej. Przez halę sportową przewinęło się ponad 500 osób!

To już druga impreza związana z uchodźcami z Ukrainy, która miała miejsce w Krośnie Odrzańskim. 21 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Pułaskiego odbył się koncert charytatywny dla Ukrainy.

Tym razem organizatorzy postawili na integrację. Impreza była skierowana do mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolic, ale również Ukraińców – tych co mieszkają tu od dawna oraz tych, co niedawno przybyli do stolicy powiatu krośnieńskiego. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci z dmuchanymi trampolinami i malowaniem twarzy na czele. Nie zabrakło również występów artystycznych. Wszystko po to, aby goście mogli się integrować w dobrej atmosferze.

Istotna była też pomoc dla Ukrainy, dlatego też podczas Dnia integracji polsko-ukraińskiej przygotowano kilka stoisk informacyjnych: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ostatecznie impreza była wielkim sukcesem. Najwięcej ludzi było na starcie wydarzenia. Takich tłumów nie było w tej hali nawet podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że tego dnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim było ponad 500 osób.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
8.8 °
71 %
4.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE