niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePonad 500 osób brało udział w polsko-ukraińskim dniu integracji

Ponad 500 osób brało udział w polsko-ukraińskim dniu integracji

W niedzielę – 3 kwietnia – w Krośnie Odrzańskim odbył się Dzień integracji polsko-ukraińskiej. Przez halę sportową przewinęło się ponad 500 osób!

To już druga impreza związana z uchodźcami z Ukrainy, która miała miejsce w Krośnie Odrzańskim. 21 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Pułaskiego odbył się koncert charytatywny dla Ukrainy.

Tym razem organizatorzy postawili na integrację. Impreza była skierowana do mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolic, ale również Ukraińców – tych co mieszkają tu od dawna oraz tych, co niedawno przybyli do stolicy powiatu krośnieńskiego. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci z dmuchanymi trampolinami i malowaniem twarzy na czele. Nie zabrakło również występów artystycznych. Wszystko po to, aby goście mogli się integrować w dobrej atmosferze.

Istotna była też pomoc dla Ukrainy, dlatego też podczas Dnia integracji polsko-ukraińskiej przygotowano kilka stoisk informacyjnych: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ostatecznie impreza była wielkim sukcesem. Najwięcej ludzi było na starcie wydarzenia. Takich tłumów nie było w tej hali nawet podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że tego dnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim było ponad 500 osób.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE