piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPróbował przejechać policjantów, padły strzały.

Próbował przejechać policjantów, padły strzały.

Żarscy kryminalni zatrzymali 32-letniego kierowcę skody. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Kara będzie jednak surowsza…

Policjanci służby kryminalnej wykonywali czynności służbowe w miejscowości Bieniów., gdzie zauważyli samochód marki Skoda. Za kierownicą pojazdu rozpoznali 32-letniego mężczyznę, który był im znany w związku z zatrzymaniem za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za pojazdem, żeby zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

Mężczyzna zignorował je i przyspieszył. Kierujący skodą ominął także ustawiony w poprzez drogi drugi radiowóz, przejeżdżając poboczem. W trakcie ucieczki wyrzucił przez okno reklamówkę, w której były narkotyki. Pościg zmierzał w kierunku miejscowości Jasień, kierowca skody spychał radiowóz na pobocze, z dużą prędkością przejechał przez kolejną blokadę, zmuszając policjantów do odskoczenia.

Jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej strzelając w opony pojazdu. 32-latek zakończył dalszą jazdę, wyskoczył z pojazdu uderzając drzwiami jednego z funkcjonariuszy, próbował jeszcze uciekać pieszo, lecz po krótkiej chwili został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał prokuratorskie zarzuty. Lista jego przewinień jest długa, teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszenie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności, naruszenie nietykalności funkcjonariusza, posiadanie narkotyków, złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Kara dla niego będzie surowsza z uwagi na popełnienie przestępstw w warunkach recydywy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
8.9 ° C
8.9 °
7.4 °
67 %
3.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE