poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTrwa zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy

Na portalu zrzutka.pl utworzona została zbiórka dedykowana pomocy humanitarnej dla ogarniętej wojną Ukrainy. Liczy się każda wpłacona złotówka. Organizatorzy zrzutki założyli sobie za cel zebranie 20 tysięcy złotych, ale im więcej tym lepiej!

Zebrane pieniądze mają być w całości przekazane organizacjom pomagającym ofiarom wojny, zarówno tu w Polsce jak i w samej Ukrainie. Zrzutka została utworzona przez Stowarzyszenie Międzyrzecz. Moje Miasto.

– Jest to akcja, dzięki której chcemy wesprzeć, w miarę możliwości, wszystkie polskie organizacje niosące pomoc ofiarom wojny na terenie Ukrainy i Polski, które nie mają obecnie czasu na zbieranie środków. Wszystkie koszty operacyjne pokrywamy z własnych środków. Będziemy informować, gdzie trafiają środki i jakie działania są podejmowanie dzięki nim – przyznają organizatorzy zbiórki.

Wpłat można dokonywać TUTAJ. Na dzisiaj (tj. wtorek, 05.04) udało się zebrać ponad osiem tysięcy złotych.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa od 24. lutego. To właśnie wtedy kraj został zaatakowany przez armię rosyjską. Ukraińcy wciąż bronią swojej wolności powodując duże straty u najeźdźcy. Na jaw wychodzą natomiast coraz bardziej brutalne działania Rosjan, którzy mordują, gwałcą i okradają cywilów, bezbronne kobiety, dzieci. Przebywający w kraju Ukraińcy oraz wszyscy, którym udało się uciec, wciąć potrzebują wsparcia całej Europy. Dlatego też oprócz zbierania pieniędzy działają punkty, do których można przynosić różnego rodzaju artykuły żywnościowe, higieniczne, militarne. Punkty zbiórki działają w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, Szkole Podstawowej nr 1 oraz w biurze przy ul. Marcinkowskiego 75 i magazynie w Obrzycach – dawny oddział nr 7 (skąd dary pojadą bezpośrednio na Ukrainę).

W tej chwili najbardziej potrzebne są takie artykuły jak: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe, woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik), zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
13 ° C
13 °
13 °
54 %
4.3kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE