piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGubinŚcieżka rowerowa z gminy Gubin do gminy Bobrowice?

Ścieżka rowerowa z gminy Gubin do gminy Bobrowice?

Powiat krośnieński planuje budowę ścieżki rowerowej, która połączy gminę Gubin z gminą Bobrowice. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie w tej sprawie.

W zeszłym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami zielonogórskiej firmy projektowej, zajmującej się koncepcją utworzenia w naszym powiecie szlaku rowerowego na odcinku Gubin – Dąbie.

W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Krośnieński Ryszard Zakrzewski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Przemysław Waszkiewicz. W trakcie spotkania omówiono przebieg szlaku rowerowego, który w dużej części przebiega przez drogi powiatowe. Koncepcja utworzenia trasy zakłada poprowadzenie jej drogami i ścieżkami o nawierzchni, po której będą mogli swobodnie poruszać się rowerzyści.

Według mapki, udostępnionej przez Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim, nowa ścieżka rowerowa powinna zaczynać się od miejscowości Bieżyce, przebiegać kolejno przez Pole oraz Kaniów, następnie odbije w kierunku Bronkowa, następnie będzie prowadziła przez Brzezinkę, Dychów, Stary Zagór, Brzeźnicę oraz Dąbie. Trasa ma liczyć ok. 30 kilometrów.

Jak czytamy na profilu Powiatu Krośnieńskiego na Facebooku: „Poruszano również kwestię pozyskania źródeł finansowania na modernizację części szlaku oraz jego precyzyjne oznakowanie. Turystyczna trasa rowerowa z Dąbia do Gubina przebiegająca przez atrakcyjne tereny leśne będzie ciągiem komunikacyjnym łączącym się m.in. z międzynarodowym szlakiem rowerowym Odra-Nysa łączącym czeską część Gór Izerskich z niemiecką częścią bałtyckiej wyspy Uznam.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
9 ° C
10.1 °
8.5 °
71 %
4.8kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE