sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryPłoną trawy i nieużytki

Płoną trawy i nieużytki

Tylko w marcu tego roku dyżurni żarskiej Straży Pożarnej przyjęli 97 zgłoszeń o palących się trawach, a także 3 zgłoszenia o pożarach lasu.

Rośnie liczba pożarów na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Za większość takich pożarów odpowiedzialny jest człowiek. Pamiętajmy: wypalanie traw jest karalne!

Prowadzenie czynności wypalania pozostałości roślinnych na obszarach, gdzie jest to zabronione, a także w sposób źle zorganizowany i bez należytego zabezpieczenia najczęściej prowadzi do rozprzestrzenienia się ognia poza teren zamierzonego wypalania, powodując pożary lasów, zabudowań, naziemnych urządzeń technicznych, a także niejednokrotnie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego na drogach przebiegających przez tereny objęte wypalaniem.

Tylko w ostatnich 10-ciu dniach trawy płonęły w Żarach na ulicach: Okrzei, Pułaskiego. Wyzwolenia, czy Powstańców Wielkopolskich. Ponadto, strażacy i ochotnicy interweniowali także w Mirostowicach Dolnych i Złotnikach.

Fot. KP PSP w Żarach

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
słabe opady deszczu
8.1 ° C
8.3 °
6.6 °
92 %
1.8kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE