niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePożar w okolicach zakładu Dirks

Pożar w okolicach zakładu Dirks

W poniedziałek – 28 marca – w Krośnie Odrzańskim, w okolicach zakładu Dirks wybuchł pożar traw, który rozprzestrzenił na pobliski las.

28 marca, w godzinach popołudniowych, w Krośnie Odrzańskim rozbrzmiały głośne syreny pojazdów strażackich, które kierowały się na ulicę Newtona. Alarm pożarniczy dotyczył okolic zakładu Dirks, a dokładniej terenów wojskowych, gdzie miało dojść do zapalenia się ściółki bądź trawy. Pożar rozprzestrzenił się na tyle szybko, że dosięgnął pobliskiego lasu.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Ponadto wykorzystano samolot, który trzy razy zrzucał wodę w miejscu pożaru. Żywioł udało się opanować po kilkudziesięciu minutach. Ostatecznie spaleniu uległo 6,5 hektara traw i samosiejek.

Coraz więcej pożarów traw muszą gasić strażacy z powiatu krośnieńskiego. Informowaliśmy o takim pożarze w okolicach Połupina i Szklarki Radnickiej:

Strażacy po raz kolejny ostrzegają przed wypalaniem traw, które często prowadzą do tego typu pożarów. – Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Osoby, które wbrew logice decydują się na wypalanie traw, przekonane są, że w pełni kontrolują sytuację i w razie potrzeby, w porę zareagują. Mylą się i czasami kończy się to tragedią. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. – podkreślają strażacy.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
17.7 ° C
18.3 °
16.8 °
54 %
1.4kmh
10 %
niedz.
17 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE