czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinKolejny mural w Gubinie?

Kolejny mural w Gubinie?

W Gubinie powstało kilka pięknych murali w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje na to, że nie będą ostatnie.

Niedawno pisaliśmy o muralu przy ulicy Grunwaldzkiej w Gubinie, który powstał w związku z tragicznymi wydarzeniami, które mają miejsce w Ukrainie. Jego autorem jest młody mieszkaniec miasta, Dawid Sadkowski.

Dawid Sadkowski jest absolwentem Instytutu Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jeszcze jako student malował imponujący mural na placu Bolesława Chrobrego.

Radny Rady Miejskiej w Gubinie, Zbigniew Bołoczko podkreślił, że mamy w mieście prawdziwy talent, który byłby w stanie zrealizować pomysł sprzed lat.

„Może w przyszłości jednak uda się mu zrobić mural ze starym zdjęciem Gubina z tramwajem na jednej ze ścian budynków. Dla tych co nie pamiętają – taki temat pojawił się przed laty.” – napisał Z. Bołoczko na Facebooku.

Większość mieszkańców komentujących wpis była zachwycona tym pomysłem. Część zwracała uwagę, że najpierw trzeba zrobić elewację. To się akurat dobrze składa, bo budynek, o którym mowa przejdzie remont w tym roku, o czym wspomniał radny Ziemowit Patek.

„Jest ogromna szansa na powstanie tego murala. Miasto dofinansuje wspólnotę w remoncie kamienicy. Ściana pod malowidło będzie wstępnie przygotowana. Można by było też wykorzystać rusztowanie, które tam zapewne stanie. Wykonawca murala postara się określić w przybliżeniu koszt jego wykonania i wtedy będziemy wiedzieli na co powinniśmy liczyć organizując zrzutkę.” – napisał Z. Bołoczko na Facebooku.

Czekamy na kolejne informacje. A jak Wam podoba się ten pomysł?


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
7.2 ° C
7.9 °
6.7 °
84 %
3kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE