wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost na wjeździe od strony Zielonej Góry zostanie rozebrany

Most na wjeździe od strony Zielonej Góry zostanie rozebrany

Mały mostek na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 29 w Krośnie Odrzańskim z ulicą Bohaterów Wojska Polskiego zostanie rozebrany. Przebudowane zostaną też dojazdy do skrzyżowania.

Wokół mostów w Krośnie Odrzańskim dużo się dzieje. Niedługo ma ruszyć budowa mostu tymczasowego, którym będą poruszać się kierowcy, gdy zabytkowa przeprawa nad Odrą będzie naprawiana i podnoszona. Wcześniej miały miejsce remonty na moście Elizy, gdzie na czas prac instalowana była sygnalizacja świetlna.

Okazuje się, że to nie koniec. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze poinformował o trwającym przetargu, dotyczącego kolejnego mostu na drodze krajowej nr 29 w Krośnie Odrzańskim. Tym razem chodzi o obiekt na wjeździe do Krosna Odrzańskiego od strony Zielonej Góry. Według informacji przekazywanych przez GDDKiA, niewielki mostek ma zostać rozebrany, wybudowany ma zostać nowy, ale nie w tym samym miejsc – zostanie on przesunięty o kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Wykonana zostanie również przebudowa dojazdów do mostu, związana z koniecznością połączenia się z istniejącą drogą i odtworzenia nawierzchni po rozbiórce mostu. Inwestycja obejmie także przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu – teletechnicznej i wodociągowej – oraz budowę kanału technologicznego i elementów odwodnienia drogi.  

Oferty dotyczące tej inwestycji mogą wpływać do 14 kwietnia. Prace potrwają 8 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą wyłonionym w przetargu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE