wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKolejny sukces Pawła Krupińskiego

Kolejny sukces Pawła Krupińskiego

Paweł Krupiński nie zatrzymuje się! Kolejne zawody i kolejny rekord. Forma gubinianina rośnie i oby była jak najwyższa na mistrzostwach świata, które odbędą się w Portugalii.

Rok 2022 dla Pawła Krupińskiego z Gubina jest niesamowity. Pływak z Zespołem Downa sam na to zapracował. We wszystkich zawodach, w których brał do tej udział – w Poznaniu i Łodzi – bił rekordy. Część z nich należała wcześniej do niego, więc tylko poprawiał swoje wyniki. Bez problemu zakwalifikował się na mistrzostwa w Albufeira – w Portugalii.

W ostatnich dniach Paweł Krupiński brał udział w zawodach w Kędzierzynie-Koźlu – Grand Prix Pucharu Polski MASTERS – II Edycja Koziołków Pływackich Masters. Jak poszło mieszkańcowi Gubina? Wystartował na trzech dystansach i zdobył trzy złote medale!

„Łamię kolejne bariery… 100 klasyk wreszcie pokonałem zaczarowaną granicę 1:40,00 i mam nowy historyczny rekord 1:39,10. Jestem szczęśliwy. Skutecznie uciekam mim rywalom z T-21 i gonię europejską czołówkę.” – napisał na swoim profilu Paweł Krupiński. – „To były świetnie zorganizowane zawody a stworzenie grupy integracyjnej wprowadzającej pływaków z Zespołem Downa do pływackiego środowiska Mastersów to wielki ukłon w naszą stronę.”

W zawodach wystartowała również trenerka Pawła oraz jego mama, Anna Krupińska. Podobnie jak syn, zdobyła trzy złote medale w trzech startach. Gratulujemy!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.3 ° C
6.3 °
4.6 °
55 %
1.9kmh
16 %
wt.
10 °
śr.
12 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE