czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKto zostanie burmistrzem Gubina? Bartłomiej Bartczak rezygnuje

Kto zostanie burmistrzem Gubina? Bartłomiej Bartczak rezygnuje

Po blisko 18 latach Gubin będzie miał nowego (albo starego) włodarza. Bartłomiej Bartczak rezygnuje ze startu w wyborach i w mediach mówi, że nosił się z takim zamiarem już od dwóch lat. Oficjalnie start ogłosiła jego zastępczyni Justyna Karpisiak oraz znany radny miasta Zbigniew Bołoczko.

Blisko dwa lata temu podjąłem decyzję o tym, że to będzie moja ostatnia kadencja. O niej wiedzieli tylko moi najbliżsi współpracownicy (…) Osobiście wycofuję się z polityki i nie będę kandydował w zbliżających się wyborach samorządowych – powiedział Bartłomiej Bartczak w rozmowie z własnym samorządowym medium „Wiadomości Gubiński”.

W związku z tym od 7 kwietnia możemy mieć nowego burmistrza. Rękawicę podjął radny miasta Zbigniew Bołoczko, który kandyduje z Komitetu Wyborczego Wyborców Ponad Podziałami, a więc pozapartyjnej grupy społeczników z Andrzejem Iwanickim i Kamilem Kuśnierkiem na czele.

Gubin potrzebuje gospodarza. Takie zdanie słyszę od Was od wielu miesięcy. Pracując dla Was w ostatniej kadencji jako Radny Miasta Gubina widziałem ile rzeczy jest do zrobienia. Dziękuję za Wasze wszystkie głosy wsparcia i pomysły, z którymi się zapoznałem. Dzisiaj już oficjalnie ogłaszam, że w najbliższych wyborach samorządowych będę prosił o Wasze głosy w wyścigu o stanowisko Burmistrza Gubina – napisał w swoich mediach społecznościowych Zbigniew Bołoczko.

Kandydat to rodowity Gubinianin, ukończył Łużycką Szkołę Wyższą, gdzie zdobył tytuł inżyniera. Od 34 lat jest prywatnym przedsiębiorą i współwłaścicielem firmy ZEE ENERGIA sp.j oraz nauczycielem zawodu wielu gubińskich elektryków.

B. Bartczak, rezygnując ze startu w wyborach wskazał następczynię w osobie Justyny Karpisiak, dotychczasowej wiceburmistrz, która pełni tę funkcję od 2007 roku. Kobieta ma 51 lat i urodziła się w Gubinie. Ukończyła studia o specjalizacji finanse publiczne na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Myślicie, że Gubin jest gotowy na to, żeby Burmistrzem została kobieta? Podejmuję wyzwanie z przyjemnością ogłaszam, że kandyduję w wyborach na Burmistrza Gubina – napisała w swoich mediach społecznościowych.

Jednocześnie zapowiada w rozmowie z Gazetą Lubuską, że chciałaby postawić na estetykę, rozwój miejsc do rekreacji czy lokalizacji, w których rodziny z dziećmi mogą spędzać czas. Jednocześnie podkreśla, że jest otwarta na współpracę ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi oraz innymi samorządami.

Obserwatorzy i komentujący zauważają jednak, że przez blisko 17 lat pracy u boku Bartłomieja Bartczaka miała okazję zrobić to, o czym już mówi w kampanii wyborczej i że to kontynuacja dotychczasowej polityki niż zmiana. Słyszymy również, że B. Bartczak gdyby sam wystartował miałby problemy z wygraniem wyborów, bo od wielu lat nie było go widać w mieście i mieszkańcy mieli wrażenie, że się nim nie interesuje.

Pojedynek zapowiada się niezwykle imponująco, a w mediach społecznościowych widać zaangażowanie w szczególności Zbigniewa Bołoczko, który publikuje zdjęcia, filmy oraz zbiera wolontariuszy przez specjalny formularz. Czy pojawią się kolejni kandydaci? Dowiemy się 14 marca, bo do tego czasu jest termin na składanie kandydatur.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
4 ° C
4.6 °
1.7 °
81 %
1.2kmh
38 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE