piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinMajówka na drogach. Uważajcie za kierownicą!

Majówka na drogach. Uważajcie za kierownicą!

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina proszą o ostrożność na drogach w czasie majówki. Planują też wzmożone kontrole.

Zbliża się czas majowego weekendu, który wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach i częstszymi kontrolami. Policjanci już od piątku – 29 kwietnia – będą nadzorować bezpieczeństwo osób podróżujących, aby na drogach nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przed nami wydłużony weekend majowy, który rozpoczyna się od piątku 29 kwietnia i trwał będzie do 3 maja. W tym okresie możemy liczyć na częstsze kontrole stanu trzeźwości kierowców, prędkości oraz sprawdzenia uprawnień do kontrolowania i stanu technicznego pojazdów.

Jak co roku, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wybierających się w podróż, zwracając także uwagę na to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, w szczególności w jaki sposób przewożeni są najmłodsi użytkownicy dróg.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę, ostrożność za kierownicą, a przede wszystkim właściwe przygotowanie do podróży. Przed wyjazdem pamiętajmy nie tylko, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu, uzupełnić płyny techniczne oraz ciśnienie w oponach, ale także zadbajmy o siebie.

Za kierownicę siadajmy zawsze wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. Ponadto warto pamiętać, że prawidłowe zachowanie na drodze, przestrzeganie przepisów prawa, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i jakość uczestników ruchu drogowego. Taka postawa to także sposób na uniknięcie nerwów, mandatu, zatrzymania prawa jazdy, a nawet tragedii.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
24.1 ° C
25.1 °
24 °
41 %
5.1kmh
98 %
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE