czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryMajówka - uważajmy na drodze

Majówka – uważajmy na drodze

Majowy weekend wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach i częstszymi kontrolami. Policjanci będą nadzorować bezpieczeństwo osób podróżujących, aby na drogach nie dochodziło do wypadków.

Dzisiaj na drogach powiatu żarskiego policjanci rozpoczęli działania „Majowy weekend”. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość, prawidłowość przewożenia dzieci w pojazdach, oraz czy podróżujący zapinają pasy bezpieczeństwa.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę, ostrożność za kierownicą, a przede wszystkim właściwe przygotowanie do podróży. Przed wyjazdem pamiętajmy nie tylko, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu, uzupełnić płyny techniczne oraz ciśnienie w oponach, ale także zadbajmy o siebie. Za kierownicę siadajmy zawsze wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. Ponadto warto pamiętać, że prawidłowe zachowanie na drodze, przestrzeganie przepisów prawa, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i jakość uczestników ruchu drogowego.

Sprawdźmy, czy pojazd posiada trójkąt, apteczkę i ważne badania techniczne. W zaparkowanych samochodach nie pozostawiajmy na widoku dokumentów, torebek, saszetek, ponieważ mogą być łatwym łupem dla złodziei.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
62 %
2.2kmh
2 %
czw.
11 °
pt.
13 °
sob.
12 °
niedz.
12 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE