czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieAkcja Czysta Odra rozpoczęta!

Akcja Czysta Odra rozpoczęta!

W piątek – 29 kwietnia – w Gostchorzu rozpoczęła się Akcja Czysta Odra. Wolontariusze wypłynęli kajakami wzdłuż Odry, aby wysprzątać jej brzegi!

Szerzej o Akcji Czysta Odra pisaliśmy już wcześniej. To zakrojona na szeroką skalę, bo międzynarodową (w inicjatywie biorą również udział Czesi i Niemcy), której pomysłodawcą jest wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski. Koordynatorem akcji na jednym z odcinków jest Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne.

W piątek – 29 kwietnia – o godz. 10.00 w Gostchorzu spotkali się społecznicy, wśród których znaleźli się pracownicy Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Powiatu Krośnieńskiego, grupy Kajaki Gubin i pracownicy, którzy odpowiadają za budowę wałów przeciwpowodziowych na Odrze w Krośnie Odrzańskim. Krótka zbiórka na przystani i wszyscy obecni zwodowali kajaki i popłynęli wzdłuż Odry.

Przez około 3 godziny udało się zebrać 60 worków z odpadami w okolicach Odry. „W odległości kilometra od PSZOK, do którego każdy mieszkaniec może bezpłatnie oddać odpady, znajdowaliśmy stare opony, telewizory i sedesy!” – czytamy na profilu facebookowym KPWK na Facebooku.

To dopiero początek. Stowarzyszenie 515 i Magister w śmieciarce zapraszają na drugi etap Akcji Czysta Odra.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
7 ° C
8.2 °
7 °
86 %
2.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE