czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTakiego sprzątania Odry jeszcze nie było

Takiego sprzątania Odry jeszcze nie było

Akcja Czysta Odra rusza już za kilkanaście dni, również w Krośnie Odrzańskim, które jest jednym z koordynatorów zdarzenia.

Informowaliśmy już w tym roku o zbliżającej się wielkiej Akcji Czysta Odra. Rozmawialiśmy na ten temat z Wojciechem Kliszewskim z Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Komunalnego, koordynatorem zdarzenia w Krośnie Odrzańskim.

– Akcja Czysta Odra to międzynarodowa akcja na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem – wyjaśnia W. Kliszewski. – Od 29 kwietnia do 8 maja organizatorzy razem z lokalnymi organizacjami (m.in. KPWK) przeprowadzą akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.

Mecenasami akcji są bank Credit Agricole i EFL – organizatorzy ekologicznej kampanii #MniejPlastiku. Regionalnym Koordynatorem akcji na odcinku Odry od Nowej Soli do Słubic jest: https://www.facebook.com/kpwkkrosno Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o.

W środę – 13 kwietnia – w Krośnie Odrzańskim odbyła się konferencja w sprawie Akcji Czysta Odra. Brali w niej udział pomysłodawca zdarzenia – Dominik Dobrowolski z Wrocławia, koordynator Akcji Czysta Odra w Krośnie Odrzańskim – Wojciech Kliszewski, prezes KPWK – Aleksander Kozłowski oraz Przemysław Przybylski – koordynator kampanii „Mniej plastiku”.

D. Dobrowolski zapraszał wszystkich do udziału w Akcji Czysta Odra oraz podkreślał, że już wiele osób się w nią zaangażowało i to z różnych środowisk. Podkreślał, że to zdarzenie międzynarodowe, w którym biorą udział przedstawiciele trzech krajów, przez które płynie Odra – Polskę, Niemcy i Czechy.

W. Kliszewski dodał, że KPWK koordynuuje akcję na odcinku Odry od Nowej Soli do Słubic. – Zainteresowanie jest ogromne. Mnóstwo środowisk lokalnych włączyło się w Akcję Czysta Odra, w tym szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia – wymieniał.

Akcja Czysta Odra rusza 29 kwietnia i potrwa do 8 maja. – Specjalnie zamieściliśmy w tym terminie dwa weekendy, aby każdy mógł znaleźć chwilę czasu, aby pomóc posprzątać Odrę – powiedział Dominik Dobrowolski. – Im nas więcej nad Odrą, tym mniej będzie w niej odpadów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
15.9 ° C
16 °
8.8 °
65 %
2.9kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
21 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE