wtorek, 5 marca, 2024

PSL: Mejza oddaj mandat

Wystarczyło, żeby Poseł na Sejm RP Łukasz Mejza zrobił wpis na temat Waldemara Pawlaka, aby lubuskie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizowały konferencję i odniosły się do jego słów.

Co znowu zrobił Łukasz Mejza? W zasadzie to niewiele. Oskarżył Waldemara Pawlaka – jednego z liderów opozycyjnego PSL o zdradę interesu Polski i działanie na szkodę kraju. Wpisuje się to w narracje Zjednoczonej Prawicy, która teraz stara się oskarżyć poprzedników o bezczynność w kwestii uniezależnienia Polski od rosyjskiego gazu.

– Do tych słów trzeba się odnieść, dlatego, że nagle zniknął ze sfery politycznej, a jesteśmy mocno zbulwersowani tym, że komentuje sprawy, na których po prostu się nie zna. Środki masowego przekazu często dezinformują, a tym bardziej Łukasz Mejza nie jest dla nas osobą wiarygodną – mówił prezes lubuskiego zarządu PSL Stanisław Tomczyszyn.

Do słów Mejzy odniósł się również wiceprezes Mirosław Glaz, który doskonale zna posła jeszcze z jego działań w powiecie krośnieńskim. Tłumaczył, że na listę PSL dostali Łukasza Mejzę na mocy porozumienia ówczesnej szefowej Jolanty Fedak z prezydentem Januszem Kubickim.

– Odcinamy się od jego działalności i obietnic wagonów kasy i mieszkań, których do dzisiaj nie ma. Łukasz Mejza często mówi o sztukach walki i ja jako osoba, która 40-lat trenująca i posiadająca 7 Dan Ju-Jitsu, myślę, że on nie wie czym sztuki walki są. Kierują się kodeksem w Japonii nazywającym się Bushido. To droga wojownika, ale przede wszystkim honor. Wzywam, go, aby oddał mandat, który mu się nie należy. To mandat Polskiego Stronnictwa Ludowego. – tłumaczył Glaz.

Następnie wieloletni współpracownik Waldemara Pawlaka – Łukasz Porycki sprostował informację przekazywane przez Mejzę na temat gazu.

– Kto zrobił więcej dla uniezależnienia się od rosyjskiego gazu, węgla i ropy? Rząd PSL i Platformy Obywatelskiej. To za naszych czasów wybudowano gazoport w Świnoujściu, tak samo jak zakontraktowanie gazu z USA i Kataru. – wyjaśniał Porycki.

Dziennikarze dopytywali jednak o wspólne porozumienia i program, a także wypowiedzi, który podpisywał PSL wraz z Łukaszem Mejzą w celu zmiany koalicji w sejmiku.

– To tak jak w życiu. Czasami znajomi się zmieniają. Wówczas wydawało nam się, że Łukasz Mejza, nadaje z nami na tych samych falach i wyznaje te same wartości. Mejza wybrał dzisiaj swoją ścieżkę polityczną i nie licząc się z pewnymi wartościami etycznymi i moralnymi dlatego też się od niego odcinamy – mówił sekretarz PSL Arkadiusz Dąbrowski.

Podczas rozmów kuluarowych dopytywaliśmy czy tak skompromitowana osoba jak Łukasz Mejza zasługuje na to, aby poświęcać mu tyle czasu. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że sami członkowie zarządu PSL nad tym się zastanawiali, ale nie zmienia to faktu, że to cały czas są wypowiedzi Posła, które trafiają na jego zwolenników i takie informacje należy wyjaśniać.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
81 %
3.2kmh
100 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE