niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinMaturzyści z "ogólniaka" mieli lekcję z policjantem

Maturzyści z „ogólniaka” mieli lekcję z policjantem

W Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się nietypowa lekcja. Maturzyści z klasy mundurowej spotkali się z policjantem – instruktorem taktyki i techniki interwencji.

Spotkania z policjantami powiatu krośnieńskiego na stałe wpisały się w harmonogram zajęć szkolnych. Tym razem zajęcia dla maturzystów klasy mundurowej Zespołu Szkół Ogólnokształcący w Gubinie wyglądały nieco inaczej.

Klasę zamieniono na salę gimnastyczną, gdzie na młodzież oczekiwał młodszy aspirant Grzegorz Łukowiak instruktor taktyki i techniki interwencji wraz z starszym posterunkowym Błażejem Kancelarz, policjantem Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego gubińskiego komisariatu, którzy przygotowali zajęcia z taktyki i techniki interwencji policyjnych. 

Dla Błażeja uczestnictwo w przedsięwzięciu miało szczególne znaczenie, gdyż kilka lat temu, sam jako uczeń klasy mundurowej brał udział w takim spotkaniu. Dziś zamiast zielonego munduru nosi niebieski policyjny i nie żałuje podjętej decyzji.

Lekcje pod okiem policjantów rozpoczęły się od omówienia zasad bezpieczeństwa i rozgrzewki. Następnie przyszedł czas na realizację tematu i pokazanie namiastki umiejętności jakie można zdobyć w Policji.

Podczas spotkania uczniowie poznali techniki obezwładniania, kajdankowania, utrzymywania kontroli nad przeciwnikiem oraz chwytów transportowych. Poza teorią był także czas na praktykę, która spotkała się z dużą aprobatą. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach i ćwiczyła pokazane techniki.

Kontynuacją zajęć była część teoretyczna, podczas której młodzież dowiedziała się jakie warunki oferuje Policja jako ogólnopolski pracodawca, jakie wymogi formalne należy spełnić by móc zostać policjantem, jak wygląda procedura kwalifikacyjna, a także gdzie i jakie dokumenty należy złożyć by związać przyszłość z tą formacją.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr  Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim pod numerami telefonów 47 794 5270/71, bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 22. Więcej informacji można znaleźć na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
16.7 ° C
17.4 °
15.6 °
81 %
5.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE