niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinMłodzież z liceum na szkoleniu wojskowym pod Poznaniem

Młodzież z liceum na szkoleniu wojskowym pod Poznaniem

Młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie odbyła szkolenie wojskowe w Poznaniu. Jak ono wyglądało?

Realizując program szkolenia, kadeci klas mundurowych naszego gubińskiego liceum wzięli udział w kolejnym już obozie wojskowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Strzelecko-Obronne Gubiński Klub Sportowy Pionier. Szkolenie odbywało się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu.

Same szkolenie nie odbyło się w Poznaniu, ale w miejscowości Biedrusko koło Poznania. Tam znajduje się poligon. To właśnie tam gubińska młodzież pod okiem instruktorów odbyła szkolenie wojskowe.

Uczniowie faktycznie mogli poczuć się jak żołnierze. Byli zakwaterowani w koszarach, rano mieli zaprawę fizyczną, były też apele, posiłki spożywali w stołówce żołnierskiej.

A czego gubińska młodzież się tam uczyła? Zajęcia w Biedrusku obejmowały m. in. naukę podstaw topografii i nawigacji w terenie oraz korzystanie z przenośnych radiostacji wojskowych. W kolejnych dniach ćwiczenia odbywały się również z wykorzystaniem nowoczesnych trenażerów, czyli Śnieżnika i Jaskra. Pierwszy symuluje strzelanie bojowe z prawdziwej broni palnej, a drugi jazdę pojazdem wojskowym KTO Rosomak. Kadeci wzięli również udział w ćwiczeniach taktycznych, w których skład wchodziło kopanie okopu pojedynczego żołnierza do strzelania z pozycji leżącej oraz nauka poruszania się i walki w szyku „szachownica”. Nie mogło również zabraknąć toru przeszkód OSF, z którym kadeci poradzili sobie bez większych problemów.

Podsumowaniem szkolenia były zawody, w których kadeci wzięli udział podzieleni na cztery drużyny. Zawody były podzielone na cztery konkurencje: marsz na orientacje, kopanie okopu do strzelania w pozycji leżącej, przygotowanie do pracy radiostacji przenośnej i czołganie się z skrzynką amunicji. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice w wynikach bardzo małe.

To najpewniej nie ostatnie szkolenie wojskowe, w którym wezmą udział uczniowie klas mundurowych z gubińskiego liceum. Uczestnicy przyznają, że są one wymagające, ale warto w nich uczestniczyć, aby utrwalić wiedzę oraz doskonalić umiejętności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
23.8 ° C
24.6 °
21.8 °
50 %
6.2kmh
95 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE