niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólW Nowej Soli powstaje fabryka firmy MPLAB Prototypes

W Nowej Soli powstaje fabryka firmy MPLAB Prototypes

Powstanie nowy zakład firmy MPLAB Prototypes sp. z o. o. z branży robotyki przemysłowej. Wczoraj odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

MPLAB Prototypes to lider na polskim rynku w zakresie robotyzacji produkcji. Posiada szeroką ofertę w dziedzinie automatyki, począwszy od robotów przemysłowych, a skończywszy na kompletnych liniach produkcyjnych. Firma dotychczas funkcjonowała na bazie obiektów wynajmowanych w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli.

Wielki dzień nie tylko dla nas, ale dla całej społeczności Nowej Soli. Wmurowaliśmy kamień węgielny pod naszą inwestycję. Jesteśmy dumni, że na stałe wpisujemy się w krajobraz Nowej Soli, naszej małej ojczyzny. – czytamy na profilu Spółki

Nowo powstająca inwestycja to dwa dwukondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni około 1 800 mkw. Mają one być gotowe w pierwszym kwartale 2023 r. W obu budynkach łącznie będą pracować 22 osoby, a sam zakład ma być przyjazny dla środowiska. Pierwszym budynkiem będzie hala usługowo-produkcyjna z częścią biurowo-socjalną. Drugi obiekt to budynek biurowy.

Dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększa się znacząco innowacyjność regionalna i atrakcyjność Nowej Soli dla kolejnych potencjalnych inwestorów. – powiedział prezydent Nowej Soli Jacek Milewski


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
22.2 ° C
23.3 °
21.9 °
53 %
3.8kmh
87 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE