wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinNa cmentarzu w Gubinie będzie więcej miejsc?

Na cmentarzu w Gubinie będzie więcej miejsc?

W Gubinie potrzebne są kolejne kolumbaria. Czy powstaną? Czy na cmentarzu miejskim w Gubinie będzie więcej miejsc dla zmarłych?

W Gubinie znajdują się trzy cmentarze – dwa mniejsze przy ulicy Królewskiej i Kujawskiej oraz cmentarz komunalny przy ulicy Cmentarnej. Na wszystkich pochowano blisko 13 500 osób, z czego 13 020 znajduje się na głównym cmentarzu u zbiegu ulic Cmentarnej i Lubelskiej.

Łatwo się zgubić, ale w dobie Internetu można szybko znaleźć miejsce pochówku swoich bliskich, ponieważ cmentarz komunalny w Gubinie znajduje się w ogólnopolskiej bazie cmentarzy pod adresem grobonet.pl

Niedawno w Krośnie Odrzańskim przeprowadzane były prace z poszerzaniem cmentarza komunalnego. Czy w Gubinie jest to potrzebne?

Na razie nie, ponieważ miejsca na pochówek do granic cmentarza starczy na około 5 lat. Kiedy go zabraknie, to można go powiększyć, jak zrobiono w Krośnie Odrzańskim. Coraz więcej osób pragnie, aby po śmierci skremować ich zwłoki i złożyć w urnie. Dzięki temu też cmentarze oszczędzają miejsce, jeśli mają wybudowane kolumbarium, w którym może zmieścić się 200 urn. Na cmentarzu komunalnym w Gubinie jest tylko jedno i nie ma w nim już ani jednego miejsca.

Czy powstanie kolejne kolumbarium? Burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak chciałby, aby taką inwestycję zrealizować w 2023 roku. Jak jednak powiedział, to czy się uda, zależy już od wielu czynników


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
20.3 ° C
21.3 °
20.1 °
65 %
2.4kmh
99 %
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE