środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinNagrody dla mieszkańców z osiągnięciami w sporcie i kulturze

Nagrody dla mieszkańców z osiągnięciami w sporcie i kulturze

Podczas sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego, która odbyła się w Gubinie, nagrodzono mieszkańców z osiągnięciami w sporcie i kulturze.

Ostatnie obrady Rady Powiatu Krośnieńskiego miały miejsce w siedzibie Urzędu Miasta w Gubinie. Podczas sesji wręczono nagrody dla sześciu mieszkańców naszego regionu, którzy wyróżnili się osiągnięciami w sporcie i kulturze:

  • Wojciech Brodziński – za całokształt pracy społecznej, głównie na rzecz seniorów. To m.in. założyciel i wieloletni prezes UTW w Krośnie Odrzańskim, działa w lubuskim sejmiku seniorów. Zorganizował dziesiątki wydarzeń dla seniorów.
  • Edmund Rodziewicz – za zebranie materiałów i przygotowanie publikacji „Historia muzyki rozrywkowej w regionie Gubiński po 1945 roku”. Działający aktywnie w dziedzinie historii regionu oraz muzyki.
  • Stefan Pilaczyński – pomysłodawca oraz osoba odpowiedzialna za przygotowanie książki „Historia muzyki rozrywkowej w regionie Gubiński po 1945 roku”. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej oddany zachowaniu historii gubińskiego regionu.
  • Beata Kuśmierek – prezes Stowarzyszenia „Trampolina” w Osiecznicy. Organizatorka przedsięwzięć kulturalnych, które były skierowane w szczególności dla mieszkańców terenów wiejskich naszego powiatu.
  • Paweł Krupiński i Anna Krupińska – wyróżnienie dla Pawła Krupińskiego, pływaka z Gubina z Zespołem Downa za liczne osiągnięcia, medale i mistrzostwa, a także dla osoby, która go przygotowała – czyli dla mamy oraz trenerki Pawła, Anny Krupińskiej.

Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Kamil Kuśnierek wręczyli listy gratulacyjne dla wymienionych mieszkańców. Oprócz wyróżnienia i gratulacji, wręczono również nagrody finansowe. Ponadto wręczono też specjalne podziękowania z rąk dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie, Sylwia Sękowska–Moryń. „- Chcemy podziękować za zaangażowanie Zachodniego Centrum Medycznego na festynie charytatywnym na Wyspie Teatralnej w Gubinie, podczas której zbieraliśmy pieniądze na plac zabaw dla SOSW Gubin – powiedziała dyrektor. – Byliście Państwo z nami i wspieraliście bardzo ważną inicjatywę dla naszych dzieci.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
76 %
2kmh
2 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE