czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinOtwarcie Kresowej coraz bliżej

Otwarcie Kresowej coraz bliżej

Mieszkańcy i kierowcy wkrótce normalnie będą mogli poruszać się ulicą Kresową w Gubinie. Trochę trzeba było czekać na zakończenie remontów…

Utrudnienia na ulicy Kresowej z powodu prac budowlanych trwają od wielu miesięcy. Roboty ruszyły w październiku 2021 roku. Wprowadzane były zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Pierwotnie prace miały zakończyć się w maju, ewentualnie w czerwcu. Wicestarosta Ryszard Zakrzewski informował, że sytuacja może się zmienić, jeśli materiały nie będą dostępne (przez zmienną sytuację na rynkach światowych, spowodowanych wojną na Ukrainie). – Wtedy będziemy zmuszeni do przesunięcia terminów – podkreślał.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce bez przeszkód przejedziemy się ulicą Kresową w Gubinie. Prace są już na ukończeniu, a oficjalne otwarcie zmodernizowanego odcinka jest zaplanowane na lipiec tego roku.

„- Wg deklaracji Wykonawcy oraz informacji od Inspektora Nadzoru Inwestorskiego postęp prac przy ul. Kresowej pozwala stwierdzić, że termin rozpoczęcia procedur odbiorowych, który jest planowany najpóźniej do dnia 4 lipca nie jest zagrożony. Trwają obecnie prace bitumiczne, które zakończą się 20 czerwca. Pozostaną do wykonania roboty brukarskie w rejonie skrzyżowania z ul. Żołnierską, pobocza, oznakowanie pionowe i poziome oraz zieleń drogowa.” – informuje wicestarosta krośnieński Ryszard Zakrzewski.

Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Żołnierską do skrzyżowania z ul. Gdyńską. Wartość inwestycji to 4 mln 304 tys. zł: – blisko 2 mln 300 tys. zł to dofinansowanie z programu INTERREG – 1 mln zł pochodzić będzie z budżetu Powiatu – 958 tys. zł. z budżetu Gubina.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
2.2 ° C
2.9 °
1.8 °
78 %
3.5kmh
22 %
czw.
2 °
pt.
7 °
sob.
4 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE