piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Lubuscy funkcjonariusze patrolują akweny wodne i zwracają szczególną uwagę czy osoby wypoczywające nad wodą nie spożywają alkoholu. Mundurowi sprawdzają okolice zarówno z lądu jak i z wody.

Pogoda jest coraz cieplejsza, według zapowiedzi synoptyków szykuje się naprawdę upalny weekend, dlatego zapewne  wiele osób zdecyduje się spędzić wolny czas nad jeziorami. A tych w województwie lubuskim nie brakuje. Dlatego też nad wody wyruszyły policyjne patrole, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających.

– Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z żywiołem, który w połączeniu z nieodpowiedzialnym zachowaniem może doprowadzić do tragedii. Szczególnie ryzykowne jest przebywanie nad wodą połączone ze spożywaniem alkoholu. Osoba nietrzeźwa ma znacząco ograniczoną percepcję i w sytuacji zagrożenia ma dużo mniejsze szanse na uniknięcie tragedii – przyznaje Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Aby bezpiecznie i spokojnie spędzić czas nad wodą należy się stosować do kilku bardzo ważnych zasad. Po pierwsze należy pamiętać o tym, by pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach i przestrzegać regulaminów kąpielisk. Nie należy wchodzić do wody gdy jest się rozgrzanym, np. po opalaniu. Podobnie, nie powinno się wchodzić do wody po piciu alkoholu. Jeśli mamy pod swoją opieką dzieci trzeba cały czas mieć je na oku, nawet wtedy, gdy dobrze sobie radzą z pływaniem. Dobrze jest też znać oznaczenia obowiązujące na kąpieliskach: biała flaga pozwala na kąpiel, czerwona zabrania kąpieli, a gdy brak flagi oznacza to, że na kąpielisku nie dyżurują aktualnie ratownicy. Nie wolno skakać do wody ani pływać w trakcie burzy. Więcej zasad dotyczących korzystania z akwenów wodnych znajdziecie m.in. TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
54 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE