sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wystawy, koncerty i spektakle. Nocny Szlak Kulturalny w Gorzowie

Wystawy, koncerty i spektakle. Nocny Szlak Kulturalny w Gorzowie

W weekend w Gorzowie już kolejny raz mieszkańcy mogą wziąć udział w Nocnym Szlaku Kulturalnym. Na mapie miasta przygotowano 42 przystanki, w których można liczyć na kulturalne atrakcje i wydarzenia. Będą koncerty, wystawy, pokazy astronomiczne czy motoryzacyjne, happeningi oraz spektakle. To wszystko startuje w sobotę (18.06) z rana.

Przed gorzowianami dwa dni kulturalnej zabawy. To będzie już XIV edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego, którego celem jest prezentacja oferty, efektów pracy i możliwości artystów, fundacji i stowarzyszeń działających w Gorzowie. Swoje drzwi otwierają również gorzowskie instytucje kultury.

Wydarzenia rozpoczną się jutro, tj. w sobotę. O godzinie 10:00 przy ulicy Hawelańskiej otworzona zostanie wystawa pt. „Architektoniczne Niezapominajki Gorzowskiego Modernizmu”. To wystawa plenerowa poświęcona architekturze z lat1952-1989 z wykorzystaniem fotografii Waldemara Kućki. Czynna będzie do godziny 20:00.

W godzinach od 16:00 do 22:40 zaprasza Klub Kultury MCK Jedynka przy ulicy Chrobrego, a tam  zwiedzanie wystawy ikon z udziałem autorki Teresy Berendt-Klechamer, wystawa fotograficzna Katarzyny Radkiewicz pt. „Kobieta zmienną jest”, warsztaty przyrodniczo-literackie dla dzieci, recital Łukasza Jakubowskiego pt. „Piosenki z pawlacza” oraz występy zespołów: Gorzowskie Seniorki w Akcji, Romani Cierheń, Kabaret Starszych Pań, Romani Dance.

Z kolei na Startym Rynku od 17:00 do 22:00 wystawa plenerowa prac malarskich Magdaleny Sawickiej dotycząca kobiet. Również od 17:00 do północy w lokalu przy Ogrodowej 6A/1 Mini Galeria W Oknie – Malarstwo 100 Obrazów z autorskiej kolekcji gorzowianki Elwiry Tarkowskiej. A od 18:30 do 18:45 wystawa składająca się z kilku wątków, z konstrukcji sześcianu, motywu klatki? Bez krat? Na niej zawieszony jest obraz malarski, technika olej na płótnie 150 x 150, oraz scenografii i kostiumów, które wypełniają całość podczas krótkiego performance’u.

Jak zawsze zaprasza też Muzeum Lubuskie przy Warszawskiej, gdzie w godzinach od 18:30 do 22:00 zaplanowano szereg występów, m.in. koncert klasyki europejskiego folkloru czy prezentacje dziecięcych grup tanecznych i młodzieżowych.

W Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej przy Chrobrego 13 będzie wystawa zbiorowa malarzy, amatorów skupionych w pracowni IPEA (17:00-20:00).

Klub taneczny Sorpresa, znajdujący się przy ulicy Składowej 11, przeprowadzi warsztaty z tańca hula, salsy kubańskiej oraz pracy aktorskiej. To wszystko w godzinach od 17:00 do 23:59.

Na Placu Nieznanego Żołnierza wystawa prac i koncert, a na Placu Grunwaldzkim Gorzowskie Klasyki Wieczorową Porą, czyli wystawa klasycznych i oldschoolowych samochodów (17:30-19:30).

Jak zwykle nie zawiedzie też Jazz Club pod Filarami. Tam Spotkanie byłych gorzowskich Bigbeatowców i Rockowców, recital Wojciecha Mickunasa oraz recital pianisty Józefa Sobolewskiego (17:30-22:00).

W Parku Róż, w ogródki Cafe Coś Tam koncert przebojów muzyki rozrywkowej w jazzowych aranżacjach oraz koncert zespołu Marek Zalewski Band.

Wystawy zaplanowano także w okolicach Schodów Do Nikąd, w Małej Galerii GTF – MCK przy ul. Chrobrego, na placu przy Zachodniej Izbie Przemysłowo-Handlowej, w Spichlerzu, Miejskim Ośrodku Sztuki

Na skwerze przy Studni Czarownic spotkania ze sztuką na żywo a w Filarach pod Mostem Lubuskim oraz w okolicach Willi Pauckscha fuzja street art’u, muzyki, motoryzacji, fotografii, street foodu, a także z racji zbliżających się wakacji „sztuki” ratowania życia. Z kolei na skwerze Zenona Bauera przy ul. Przemysłowej wydarzenie oparte na folklorze ukraińskim.

Będzie się działo także w kawiarniach. „Niebo w Mieście” przy Obotryckiej zaprasza na niebiańską ucztę dla ucha, ducha i brzucha, a „Letnia” organizuje międzypokoleniowy bal kostiumowy połączony z sesją zdjęciową.

W Klubie „MagnetOffOn” wystawa malarstwa oraz koncert Deriglasoff&Nawrocki. Na Bulwarze Zachodnim przy Wildomie pokaz jazdy akrobacyjnej na motocyklu przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Od godziny 19:00 do 2:00 zaprasza Centrum Kultury Niezależnej Centrala na koncerty i monodram, a na deptaku przy atelier Natalii Ślizowskiej performance będący efektem współpracy gorzowskich artystów i powrotem do przeszłości.

W Filharmonii Gorzowskie selfie musical, a na dziedzińcu Akademii im. Jakuba z Paradyża autorskie przedstawienie inspirowane poezją ks. Jerzego Hajduki.

To i wiele, wiele więcej już w najbliższy weekend (18/19.06). Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdziecie TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
21 °
61 %
2.2kmh
68 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE