piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczStrażacy będą mieli nowe auto!

Strażacy będą mieli nowe auto!

Ochotnicza Straż Pożarna z Wyszanowa otrzyma 200 tysięcy złotych na kupno nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, z którego będą korzystać strażacy. Promesa na przekazanie pieniędzy została już podpisana.

Pieniądze pochodzą z wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To już kolejna dotacja, która ma być przeznaczona na nowy samochód. Łącznie gmina Międzyrzecz otrzymała na ten cel 575 tysięcy złotych. To jednak tylko połowa potrzebnej kwoty, reszta zostanie sfinansowana z budżetu gminy, na co zgodziła się już Rada Miejska. Pojazd strażacki jest bowiem bardzo potrzebny.

– Czekaliśmy na niego od lat. Usprawni nam akcje ratowniczo-gaśnicze, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko naszej wsi, ale także całej gminy – przyznaje Jarosław Tomaszewski, zasiadający w prezydium zarządu powiatowego ochotniczych straży pożarnych, sołtys i radny.

W ciągu kilku dni rozstrzygnięty ma zostać przetarg na dostawę wozu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem strażacy już wkrótce będą mogli korzystać z nowego pojazdu. Jak zaznacza Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza, w budżecie gminy co roku zabezpieczana będzie kwota pz przeznaczeniem na sprzęt dla strażaków.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
29 ° C
29 °
26.5 °
51 %
4.1kmh
98 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE