wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinPaweł Krupiński jednak nie wystąpi w mistrzostwach świata w Portugalii

Paweł Krupiński jednak nie wystąpi w mistrzostwach świata w Portugalii

Obecnie w Albuferia w Portugalii odbywają się Mistrzostwa Świata Osób z Zespołem Downa w pływaniu. Paweł Krupiński z Gubina miał reprezentować nasz region na tych zawodach, ale jednak nie wystąpi. Dlaczego?

To miało być pewnego rodzaju ukoronowanie dotychczasowych osiągnięć Pawła Krupińskiego z Gubina – pływaka z Zespołem Downa. Wszystko wskazywało na to, że gubinianin weźmie udział w 10. odsłonie Mistrzostw Świata osób z Zespołem Downa w pływaniu, które obecnie odbywają się w Albufeira w Portugalii.

Paweł wraz z mamą i trenerką, Anną Krupińską zbierali pieniądze, aby móc w ogóle wyjechać do Portugalii na zawody. O sprawie zrobiło się na tyle głośno, że występ pływaka z Gubina został objęty patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbiety Anny Polak.

Paweł był niesamowicie podekscytowany możliwością wystąpienia na zawodach tej rangi. Odliczał dni i ciężko trenował. Przed samymi mistrzostwami okazało się jednak, że Paweł nie weźmie w nich udziału. Dlaczego? Opisał sytuację na swoim profilu na Facebooku:

„Miały być medale i byłyby na pewno. Miało być spełnienie marzeń i radość. Jest żal , łzy i zniechęcenie do tego co bardzo kocham, co jest moją pasja. Cały rok ciężko pracowałem, całe lato tułaliśmy się po basenach, dojeżdżając po ponad 100 km dziennie, aby pokazać się z najlepszej strony. Zostałem wycofany przez koordynatora polskiej ekipy fundację SONI z powodów jak to określono zdrowotno-regulaminowych. Mój trener, moja mama wspólnie z lekarzem poprosili o możliwość opieki trenerskiej na zawodach. Nigdy nie trenowałem z żadnym z trzech trenerów wyznaczonych przez koordynatora. Zawsze był tylko pan Ziemek (dop. Patek) i mama i… bałem się tego. Przedstawiliśmy zaświadczenia które stały się powodem wycofania mojego zgłoszenia z zawodów.”

Trzymamy kciuki za Pawła, aby się nie poddawał i dalej próbował. W końcu przyjdzie okazja, aby wziąć udział w zawodach takiej rangi!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
3.5 ° C
4.1 °
3.4 °
94 %
2.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE