czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinWsparcie marszałek województwa lubuskiego dla Pawła Krupińskiego

Wsparcie marszałek województwa lubuskiego dla Pawła Krupińskiego

Paweł Krupiński z Gubina w październiku weźmie udział w mistrzostwach świata osób z zespołem Downa w pływaniu. Jego występ został objęty patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego.

15-23 października w Albufeira w Portugalii odbędą się 10 Mistrzostwa Świata Osób z zespołem Downa w pływaniu. Po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi wystartuje reprezentacja Polski, a jednym z reprezentantów będzie mieszkaniec Gubina – Paweł Krupiński, który ma na swoim koncie już wiele sukcesów.

Udział Pawła w mistrzostwach świata patronatem honorowym objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Anna Polak. – To zaszczytne wyróżnienie dla naszego pływaka i duża mobilizacja do walki o uzyskanie najwyższych lokat – mówi mama i trenerka Pawła, Anna Krupińska.

Paweł wystartuje w ośmiu konkurencjach indywidualnych: 50, 100, 200 metrów stylem klasycznym; 100, 200 metrów stylem zmiennym; 50 i 100 metrów delfinem oraz 50 metrów dowolnym. Każdy dzień będzie dniem startowym: to oznacza, że rano odbędą się eliminacje, a po południu finały.

– Będzie pracowicie, ale nie jedziemy tam na wycieczkę lecz na sportową rywalizację na najwyższym poziomie – zaznacza A. Krupińska. – Do mistrzostw przygotowujemy się od początku sierpnia. Po Igrzyskach Europejskich VIRTUS zrobiliśmy tylko tygodniowy odpoczynek i wróciliśmy do treningów. Było ciężko ponieważ nasz basen do 19 września miał przerwę konserwacyjną. Pierwsze trzy tygodnie 5-6 razy w tygodniu dojeżdżaliśmy na basen do Drzonkowa. To było duże wyzwanie. Zmęczeni, z wydrenowanymi kieszeniami z radością przyjęliśmy wiadomość o otwarciu basenu w Guben. Po kolejnych trzech tygodniach Paweł w końcu wskoczył do „swojej” wody. Nadal trenujemy 5-6 dni w tygodniu. Każdy trening to 2 godziny pływania średnio 3-3,5 km i 45 minutowa inna aktywność „na sucho” – ćwiczenia ogólne, ćwiczenia z gumami, marsz z kijkami. Przed nami finisz przygotowań – niecałe 3 tygodnie. Łapiemy ostatnie szlify dopracowując szybkość, nawroty, starty. Każdy element jest ważny i rzutuje na końcowy wynik.

Przygotowania i udział w Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Europejskich VIRTUS wspierają: Burmistrz Miasta Gubina, Stowarzyszenie Esquadra Gubun, Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr, agencja reklamowa NOVUM, Stowarzyszenie Syndrom Zielona Góra, sympatycy i wierni kibice Pawła, którzy hojnie zasili konto zrzutki. – Serdecznie wszystkim dziękujemy – mówi A. Krupińska.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.6 ° C
15.1 °
14.6 °
97 %
2.5kmh
51 %
śr.
15 °
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE