piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBędzie duży parking na placu Unii Europejskiej?

Będzie duży parking na placu Unii Europejskiej?

Parking na prawie 100 aut miałby powstać na placu Unii Europejskiej. Ma zająć część terenów zielonych. Trwają rozmowy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Na placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim od zawsze brakowało miejsc parkingowych. Trwają starania o budowę placu parkingowego na blisko 100 miejsc. Ten duży parking miałby znajdować się na części terenów zielonych – od strony Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina, sięgając na wysokość niewyremontowanego budynku na placu UE.

To właśnie z powodu tego budynku rozważana jest tam budowa parkingu. Zdezelowana nieruchomość ma zostać wyremontowana i znajdzie się tam około 50 nowych mieszkań. Prywatny inwestor, który zakupił budynek od Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim wstrzymał się jednak z pracami z powodu parkingu, ponieważ wciąż nie ma zgody na budowę nowych miejsc parkingowych.

Jak się okazuje na inwestycję obecnie nie zezwala Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, który wnioskuje o wprowadzenie zmian w projekcie parkingu, aby zachować jak najwięcej drzew na placu UE. Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim prowadzi rozmowy z konserwatorem zabytków. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE