piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicja ostrzega mieszkańców przed niebezpiecznymi telefonami

Policja ostrzega mieszkańców przed niebezpiecznymi telefonami

Mając na względzie jak ważna jest edukacja, policjanci krośnieńskiej komendy organizują w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” spotkania z mieszkańcami.

O działaniach oszustów mówi się bardzo wiele i wydawałoby się, że każdy jest na tyle świadomy, że nie da się nabrać na ich metody. Niestety, liczba zgłoszeń jakie wpływają do jednostek Policji pokazują, jak konieczna jest ciągła edukacja w tym temacie.

Najbardziej narażone na działania oszustów są osoby starsze. Stosowane na nich metody mają przede wszystkim wzbudzić współczucie i chęć niesienia pomocy, by doprowadzić do realizacji zamierzonego celu, wyłudzenia pieniędzy. Ważne jest by po usłyszeniu przedstawionej historii nie dać się ponieść emocjom, zachować zdrowy rozsądek i zweryfikować każdą informację.

Mając na względzie, że nie wszyscy są w stanie tak postępować, policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy organizują, w ramach projektu „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności” spotkania z mieszkańcami powiatu, z którymi rozmawiają na temat metod stosowanych przez oszustów, uwrażliwiają na zagrożenia, wskazują co powinno wzbudzić ich czujność i radzą jak nie dać się oszukać. Ostatnie takie spotkanie odbyło się we wtorek (27 września) w Trzebiechowie.

Poza profilaktykami z mieszkańcami spotkał się również dzielnicowy tego rejonu aspirant sztabowy Wojciech Frydryszak, który w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” przypominał w jakich sprawach można się z nim kontaktować, a także wskazał formy kontaktu z nim. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali ulotki, upominki, a także poczęstunek zakupione w ramach projektu „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności” współfinansowanego prze Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.6 °
11 °
63 %
0.6kmh
52 %
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
26 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE