wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPolicjanci po służbie zatrzymali złodzieja, który był kompletnie pijany!

Policjanci po służbie zatrzymali złodzieja, który był kompletnie pijany!

W służbie, czy też poza nią, na policjantów zawsze można liczyć. Swoją postawą udowodnili to aspirant Barbara Figas oraz podkomisarz Marcin Kwieciński, którzy zatrzymali złodzieja. 44-letni mężczyzna był kompletnie pijany.

Aspirant Barbara Figas i podkomisarz Marcin Kwieciński to policjanci z wieloletnim stażem. Ona pracuje jako Zastępca dyżurnego w krośnieńskiej komendzie, on jako Kierownik Referatu Kryminalnego w gubińskim komisariacie.

W środę /19 października/, będąc w domu, w pewnym momencie policjantka zauważyła przez okno, że znany im mężczyzna pcha motorower trójkołowy elektryczny przeznaczony dla osób mających problemy z poruszaniem się. O tym fakcie powiedziała partnerowi. Mając podejrzenie, że mężczyzna dokonał kradzieży pojazdu, niezwłocznie wybiegli z posesji, zatrzymując go.

44-latek znajdował się pod wpływem alkoholu i nie był w stanie powiedzieć skąd ma motorower. Kto jest jego właścicielem wiedzieli z kolei Basia i Marcin, którzy rozpoznali pojazd jako własność sąsiada, co też zostało później potwierdzone. Policyjna para powiadomiła dyżurnego gubińskiego komisariatu, który na miejsce wysłał patrol policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Jak ustalono motorower wartości 3 tysięcy złotych został skradziony z pomieszczenia gospodarczego. Dla właściciela jego strata byłaby bardzo dotkliwa, gdyż jest to jego jedyny środek transportu. Dzięki sąsiadom, Basi i Marcinowi, tak się jednak nie stało.

44-latek jest osobą bardzo dobrze znaną gubińskim policjantom. W czwartek /20 października/ usłyszał zarzut kradzieży motoroweru, w piątek /21 października/ natomiast po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim dodatkowo usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży zuchwałej i gróźb karalnych. Czynów tych miał się dopuścić w okresie od 19 września do 10 października bieżącego roku w jednym z marketów spożywczych na terenie Gubina. W sobotę /22 października/ sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
20.3 ° C
21.3 °
20.1 °
65 %
2.4kmh
99 %
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE