piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Częściowe zaćmienie Słońca. Czy będzie je widać w Gorzowie?

Częściowe zaćmienie Słońca. Czy będzie je widać w Gorzowie?

To będzie jedno z najważniejszych zjawisk astronomicznych w tym roku! Już jutro, tj. we wtorek 25.października, będzie można obserwować najgłębsze częściowe zaćmienie Słońca od siedmiu lat. Jeśli pogoda pozwoli być może będzie ono widoczne także z terytorium Polski.

Według astronomów Księżyc zasłoni tarczę Słońca ponad 37 procentach. Częściowe zaćmienie ma się rozpocząć około godziny 11:15, a zakończyć po godzinie 13:30. W tym czasie zjawisko to będzie widoczne z terytorium Polski, w tym między innymi z Gorzowa.

Wszystko zależy jednak oczywiście od pogody i od tego czy na niebie pojawią się chmury. Na  tę chwilę synoptycy zapowiadają, że niebo może być pochmurne, ale z lokalnymi przejaśnieniami. Pozostaje więc mieć nadzieję, że akurat w tym czasie chmury się na niebie rozejdą i będzie możliwe zobaczenie częściowego zaćmienia.

Przypomnijmy jednak, że na Słońce nie wolno patrzeć gołym okiem. Każdy kto chce zobaczyć jutro to niezwykłe zjawisko jakim będzie zaćmienie, powinien to zrobić używając specjalnego filtra, okularów lub… maski spawalniczej. W celu obserwacji kategorycznie nie powinno się korzystać z lornetki lub teleskopu, ponieważ może to grozić trwałym uszkodzeniem siatkówki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
11 ° C
11 °
11 °
70 %
1.7kmh
99 %
czw.
11 °
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE