wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMożna likwidować szamba. Kanalizacja gotowa

Można likwidować szamba. Kanalizacja gotowa

W Kęszycy zakończyła się już budowa kanalizacji sanitarnej, a to oznacza, że mieszkańcy mogą się stopniowo podłączać do sieci. Dzięki temu będą też mniej płacić za ścieki.

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i kolektorem tłocznym to inwestycja, na którą Kęszyca czekała od lat. I wreszcie jest! W miniony piątek (21.10) oficjalnie przecięto wstęgi.

Kanalizacja ma długość około 4,5 kilometra i jest jedną z ponad 70 inwestycji realizowanych w tym roku w Gminie Międzyrzecz.

To oznacza, że mieszkańcy Kęszycy mogą już likwidować przydomowe szamba i od tej pory mogą korzystać z profesjonalnego odprowadzania ścieków co wiąże się też z mniejszymi kosztami.

Inwestycja została wykonana przez firmę Niewiadomski. Wykonawca zapowiadał, że kanalizacja będzie gotowa do końca października i udało mu się dotrzymać terminu. Koszt prac to około 3 milionów 140 tysięcy złotych, przy czym dwa miliony złotych to rządowa dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypomnijmy: kolejnym etapem inwestycji będzie budowa kanalizacji w Nietoperku, której koszt oszacowano na 7 mln 700 tys. zł. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
2 ° C
3.7 °
2 °
56 %
2.4kmh
78 %
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE