poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPolicjant z Gubina zapobiegł kradzieży w sklepie

Policjant z Gubina zapobiegł kradzieży w sklepie

Klient jednego z gubińskich sklepów próbował wynieść dwie butelki alkoholu, nie płacąc za nie. Zatrzymał go policjant – sierżant sztabowy Mariusz Petecki.

Sierżant sztabowy Mariusz Petecki kolejny raz swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze. Będąc w czasie wolnym po służbie, interweniował wobec sprawcy kradzieży. Jego czujności i zdecydowanie działanie zakończyło się zatrzymaniem mężczyzny i przekazaniem go patrolowi policji. 37-latka, za kradzież, ukarano mandatem karnym. Jest to kolejna sytuacja, w której Mariusz, nie będąc w służbie, wykazuje się czujnością i reaguje na łamanie prawa.

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodnił to policjant prewencji gubińskiego komisariatu sierżant sztabowy Mariusz Petecki. We wtorek – 26 lipca – będąc na zakupach, w czasie wolnym, zwrócił uwagę na mężczyznę, który po kilku minutach przebywania w sklepie przekroczył linię kas bez płacenia. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że spod koszulki wystawała mu szyjka butelki alkoholu. Policjant natychmiast zareagował i wyszedł za mężczyzną zatrzymując go, a następnie doprowadził do sklepu. O zdarzeniu poinformował dyżurnego komisariatu, który wysłał na miejsce patrol policji. Jak się okazało 37-latek ukradł ze sklepu dwie butelki alkoholu wartości 140 złotych. Policjanci za ten czyn ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych, natomiast nienaruszony towar został przekazany pracownikowi sklepu.

Jest to kolejna sytuacja, w której sierżant sztabowy Mariusz Petecki wykazuje się czujnością i reaguje na łamanie prawa. W maju 2019 roku jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który w dodatku był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
17.5 ° C
19.6 °
17.4 °
60 %
1.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE