piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPowiat dotrzymał słowa. „Mała obwodnica” Gubina zrobiona

Powiat dotrzymał słowa. „Mała obwodnica” Gubina zrobiona

Koniec z dziurami, kierowcy odetchnęli z ulgą. Od Żytowania do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 138 w gminie Gubin pojedziemy już nowym asfaltem. Kolejna, ważna droga została wyremontowana, a to nie koniec prac w tej części powiatu.

– Pierwszy etap ukończony, przed nami drugi i trzeci – zapowiada Wicestarosta Ryszard Zakrzewski. To duża, kosztowna inwestycja, jedna z największych w tej kadencji. Remont odbywał się na trzech odcinkach łączących miejscowości Jaromirowice-Drzeńsk Mały, Drzeńsk Mały- Drzeńsk Wielki, oraz Drzeńsk Wielki – Żytowań. Łącznie jest to 5 kilometrów nowej drogi, która kosztowała 6 milionów złotych. Teraz przed nami remont asfaltu w samych miejscowościach, a potem budowa ścieżki rowerowej.

Wyremontowana trasa jest ważną arterią komunikacyjną dla wszystkich mieszkańców Powiatu. Można nią wjechać do Niemiec, przez most graniczny w Coschen, omijając przejazd przez centrum Gubina.

– Atrakcyjność drogi zwiększy planowana ścieżka rowerowa – dodaje radny powiatowy, Roman Gancarz, który na każdym etapie prac remontowych dbał o szczegóły przebudowy. W nowym „rozdaniu” unijnym 2021-2027 inwestycje w turystykę są jednym z priorytetów i chcemy z tych pieniędzy skorzystać rozbudowując w przyszłości sieć ścieżek rowerowych – mówi radny Gancarz.

Zadanie zostało dofinansowane z Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze Środków Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Na zdjęciu podpisanie protokołu odbioru drogi

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
11.2 ° C
11.8 °
9.1 °
65 %
1.2kmh
47 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE