piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePonad stu uczestników na kongresie Powiatu

Ponad stu uczestników na kongresie Powiatu

Drugi, Polsko-Niemiecki Kongres Sołtysów był strzałem w dziesiątkę – opinie osób, które przyjechały na konferencję są jednoznaczne. Poruszono bardzo istotne dla polskiej i niemieckiej wsi tematy. Aktywizacja młodych, dofinansowanie projektów transgranicznych, współpraca między liderami z obu stron granicy dominowały podczas tego ważnego kongresu.

– Nasz Powiat w znacznej części tworzą gminy wiejskie, wypracowaliśmy formułę spotkania, która przypadła do gustu wszystkim gościom, dowodem jest frekwencja dlatego już teraz zapowiadamy organizację trzeciej edycji kongresu, za rok – zapowiada Wicestarosta Ryszard Zakrzewski. Tym razem być może po niemieckiej stronie.

– Takie spotkania, jak to wczorajsze w Połęcku (gmina Maszewo) mają na celu porównanie problemów polskiej i niemieckiej wsi z perspektywy codziennej pracy sołtysa, a także dzielenie się dobrymi praktykami i doświadczeniami.  Razem możemy rozwiązywać więcej problemów pojawiających się po obu stronach granicy – mówił Starosta Grzegorz Garczyński.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Krośnieński w ramach transgranicznej współpracy z Powiatem Spree-Neiße i jest współfinansowane z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.6 °
11 °
63 %
0.6kmh
52 %
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
26 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE