wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPowiat złoży wniosek o kolejnego busa?

Powiat złoży wniosek o kolejnego busa?

– Bezpieczeństwo i komfort dzieci są teraz zapewnione – podsumowuje przekazanie nowego busa Wicestarosta Ryszard Zakrzewski. Powiat kupił nowy samochód dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie. Okazuje się, że to nie jedyny pojazd który może być kupiony przez powiat.

To długi oczekiwany pojazd. Nie miałem wątpliwości, że w budżecie Powiatu muszą się znaleźć pieniądze na ten cel – dodaje Przewodniczący Rady Powiatu, Kamil Kuśnierek. Bus kosztował 165 tys. zł, prawie 50 tysięcy dał Powiat, pozostała część pozyskano z PFRONu.

Jest nie tylko bezpieczny i wygodny, ale przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z pewnością długo będzie służył podopiecznym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie – zaznaczał Starosta Grzegorz Garczyński, przekazując kluczyki Dyrektor SOSW, Sylwii Sękowskiej-Moryń

Samochód to Renault Trafic Grand Pack, rocznik 2023 – (150KM) posiada 9 miejsc siedzących wraz z kierowcą. Pojazd wyposażony został w rozsuwane najazdy z powłoką antypoślizgową, mocowania i kotwiczenie oraz trzypunktowe pasy zabezpieczające osobę na wózku inwalidzkim.

W rozmowie z nami Starosta przyznał, że to może nie być ostatni pojazd jaki zakupił powiat. – W kolejnym naborze również złożymy wniosek do PFRONu o kolejnego busa na potrzeby powiatu krośnieńskiego – zapowiedział Grzegorz Garczyński.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
20.3 ° C
21.3 °
20.1 °
65 %
2.4kmh
99 %
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE