piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWolność jest w naszych sercach

Wolność jest w naszych sercach [Felieton]

Marsz 4 czerwca ma być przełomowy. Ma pokazać siłę opozycji i zwarte szyki prodemokratycznych środowisk. Taki właśnie będzie. Do Warszawy przyjedzie setki tysięcy Polaków gotowych protestować nie tylko przeciw obecnej władzy, ale też za wolnością. Wolnością, która kawałek po kawałku zabiera nam pisowska władza od 8 lat.

Z samego województwa lubuskiego pojechało 14 autobusów. Czy to dużo? Nigdy wcześniej gdy opozycja organizowała protesty, nie było takiej mobilizacji. Zdjęcia lubuskich samorządowców i polityków w Warszawie można oglądać już od kilku dni. Znaczna grupa protestujących wybrała pociągi i dojazd własny.

W ostatnich dniach z pewnością na mobilizację elektoratu wpływ miały dwa wydarzenia. Pierwsze to haniebne uchwalenie #LexTusk, czyli powołanie komisji do spraw zbadania rosyjskich wpływów w Polsce, która będzie miała możliwość osądzenia i skazania danej osoby. Politycy PiS nie ukrywają, że to właśnie na liderze największej partii opozycyjnej zależy im najbardziej.

Równie mocno opinię publiczną zmroziło wykorzystanie tragedii Holocaustu w kontekście marszu 4 czerwca w spocie partii Jarosława Kaczyńskiego. Niezależnie od poprawności i kontekstu wpisu Tomasza Lisa, wykorzystywanie milionowej tragedii Żydów do politycznych gierek jest po prostu ohydne.

Czy warto dzisiaj w południe wybrać się na Marsz 4 Czerwca? Rzetelność i obiektywizm nie powinien nam przysłaniać całego zła, które wyrządziło Prawo i Sprawiedliwość w kontekście praworządności, Krajowego Planu Odbudowy i zrujnowania naszego wizerunku czy szeregu innych afer. Wolność jest w naszych sercach i warto to dzisiaj pokazać.

Niezależnie na kogo głosujecie ten marsz do dopiero początek. Opozycja chce rozpocząć bój o parlament w największej batalii od 1989 roku. Wszystko wyjaśni się już jesienią. Stawką jest czy będziemy podążać drogą zjednoczonej Europy czy też zostaniemy na marginesie jak Węgry, czy coraz bardziej autorytarna Turcja.

Początek marszu o 12.00. #PolskaWNaszychSercach #Marsz4Czerwca Przebieg trasy:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE