sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPracownicy urzędu skontrolują szamba i przydomowe oczyszczalnie

Pracownicy urzędu skontrolują szamba i przydomowe oczyszczalnie

W tym miesiącu ruszają kontrole nieruchomości, które posiadają szamba oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Często słyszy się o kontrolach zbiorników bezodpływowych, czyli szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, a także kar finansowych, jeśli np. szambo jest nieszczelne albo wywozi się nieczystości „na lewo”. Nic dziwnego.

Korzystanie z nieszczelnego szamba jest bardzo

niebezpiecznym procederem bo większość bakterii chorobotwórczych, które wraz ze ściekami przedostają się do gleby i wód podziemnych, jest w stanie przeżyć w tych środowiskach ok. 3 miesięcy, stanowiąc zagrożenie bakteriologiczne. Ścieki w tym czasie są w stanie pokonać znaczne odległości i skazić teren znajdujący się daleko od miejsca wypływu zanieczyszczeń. Kary sięgają nawet do 5000 zł! Od tego miesiąca kontrolowane będą szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków w Gubinie, o czym poinformował na swojej stronie Urząd Miasta:

„Informujemy, że w miesiącach maj-lipiec 2022 r. upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego w Gubinie przeprowadzą kontrole nieruchomości położonych na terenie gminy Gubin o statusie miejskim wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zakres kontroli będzie obejmował w szczególności sprawdzenie posiadania umów zawartych na opróżnianie zbiorników bezodpływowych z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych oraz częstotliwość ich opróżniania, na postawie okazanych rachunków lub faktur.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
9.7 ° C
10.1 °
9.5 °
86 %
4.2kmh
87 %
pt.
10 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE