sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie było próby gwałtu. Kolejny FAKE NEWS!

Nie było próby gwałtu. Kolejny FAKE NEWS!

Lubuscy policjanci ostrzegają przez fałszywymi informacjami, które pojawiają się w mediach społecznościowych. Ostatnia taka nieprawdziwa wiadomość dotyczyła rzekomej próby gwałtu, do której miało dojść w Kostrzynie nad Odrą.

Ten fake news był bardzo niebezpieczny, ponieważ mówił, ze to uchodźcy z Ukrainy próbowali zgwałcić dwóch chłopców. Lubuska policja stanowczo dementuje, że doszło do takiego zdarzenia. \

– Mimo, że nie mieliśmy informacji i sygnałów w tej sprawie, to policjanci dokładnie sprawdzili czy do takiego zdarzenia doszło. Taka sytuacja nie miała jednak miejsca – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Policji.

Celem takich informacji jest przede wszystkim rozsiewanie strachu i wywoływanie niepokoju. Autorzy kłamliwych tekstów chcą w ten sposób wzbudzić negatywne emocje w kierunku konkretnych grup osób, w tym wypadku uchodźców z Ukrainy, którym Polacy bardzo pomagają.

– Nie wierzmy takim przekazom  i zawsze weryfikujmy ich treść, bo często NIE SĄ PRAWDZIWE. Są to współczesne metody działania, które określone grupy osób wykorzystują niejednokrotnie do siania niepokoju społecznego – dodaje Marcin Maludy. Podobne przypadki fake newsów należy zgłaszać funkcjonariuszom. Na stronie lubuskiej policji możecie znaleźć przydatne linki i informacje dotyczące rozsiewania nieprawdziwych informacji, sposobów ich weryfikacji i metod zgłaszania. Więcej informacji TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@dariusz_piotrowicz

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
79 %
3.4kmh
11 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE