poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPumptrack na Sportowej w Gubinie już gotowy!

Pumptrack na Sportowej w Gubinie już gotowy!

Kolejna, duża inwestycja sportowa w Gubinie została zrealizowana. Na ulicy Sportowej powstał potężny, nowoczesny pumptrack, czyli specjalny tor ze wzniesieniami dla m.in. rowerów, deskorolek czy hulajnóg.

W czerwcu 2022 roku w urzędzie miasta w Gubinie podpisano umowę na budowę pumptracku na ulicy Sportowej. Realizacja inwestycji mogła się odbyć dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4,5 mln zł na projekt „Budowa obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie”.

W tym projekcie znajdował się m.in. wspomniany pumptrack (za te pieniądze wykonano również modernizację skateparku przy ulicy Miodowej w Gubinie). Budowa pumptracku była jednak większą inwestycją. Burmistrz Gubina, Bartłomiej Bartczak mówił, że będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce.

Nowy obiekt sportowy w Gubinie robi wrażenie. Składa się on z trzech pętli o łącznej długości 460 metrów. Najdłuższa z nich to tzw. pętla uniwersalna o długości 275 metrów. Ponadto jest też pętla szybka o długości 125 metrów. Nie zapomniano również o dzieciach, które mogą korzystać z mini pumptracku o długości 60 metrów.

To jednak nie wszystko. Przy pumptracku na ulicy Sportowej w Gubinie znajduje się również tor dirt o powierzchni 1400 metrów kwadratowych. Cały obiekt jest oświetlony i monitorowany.

Urząd miasta w Gubinie na modernizację skateparku przy Miodowej oraz budowę pumptracku przy Sportowej, a także organizację terenów zielonych na terenie miasta (wszystkie te zadania zostały wpisane w projekt „Budowa obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie”) wydał ok. 6,2 mln zł.

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć jak prezentuje się pumptrack w Gubinie:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.3 ° C
14.6 °
12.3 °
88 %
1.8kmh
56 %
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE