czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinRajd rowerowy dookoła Polski Rafała Koszczyca

Rajd rowerowy dookoła Polski Rafała Koszczyca

Rowerzysta z Gubińskiego Klubu Rowerowego „Bidon”, Rafał Koszczyc pokonał ponad 3000 kilometrów, jadąc rowerem dookoła Polski.

Gubiński Klub Rowerowy „Bidon” to grupa pasjonatów, która działa od lat na terenie miasta i okolic, zarażając innych swoją pasją do rowerów. Organizują rajdy rowerowe i zawody dla dzieci. Niektórzy przedstawiciele klubu stawiają sobie wyzwania wykraczające poza działalność „Bidona”. Takie wyzwanie przyjął Rafał Koszczyc, który niedawno wrócił z rajdu dookoła Polski, podczas którego pokonał ponad 3000 kilometrów.

Rafał Koszczyc lubi sport. Biega, morsuje i jeździ rowerem. Wyzwanie rowerowe narzucił sobie po tym, jak dwa lata temu zobaczył Sławomira Tarczewskiego, który przejechał trasę dookoła Polski, zbierając pieniądze dla chorej Hani. W tym roku mieszkaniec Gubina zaczynał się przygotowywać do swojej podróży.

Łatwo nie było. Choć lato w tym roku jest upalne, to Rafał przejeżdżał przez poszczególne miasta w czasie, gdy akurat padał deszcz. Gubinianin jechał przez 21 dni – z czego w 16 dniach padało. Trasa R. Koszczyca biegła z Wyspy Teatralnej w Gubinie przez m.in.: Szklarską Porębę, Racibórz, Cieszyn, Żywiec, Zakopane, Przemyśl, Sanok, Włodawę, Sokółkę, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście i Szczecin, Kostrzyn nad Odrą, Słubice i z powrotem Gubin.

Na wjeździe do Gubina na Rafała czekała eskorta w postaci rowerzystów z „Bidona”, a na Wyspie Teatralnej czekał duży komitet powitalny, w skład którego wchodził również S. Tarczewski. „- Tak naprawdę nie wierzyłem, że mu się uda, ale z dnia na dzień coraz bardziej trzymałem za Rafała kciuki, bo wiem jaki potworny wysiłek trzeba włożyć w taką samodzielną wyprawę. Gratulacje!” – napisał na Facebooku S. Tarczewski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.7 ° C
1.8 °
-1.6 °
93 %
2.9kmh
89 %
czw.
4 °
pt.
2 °
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE