piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinRemont Legnickiej - będą utrudnienia

Remont Legnickiej – będą utrudnienia

Kocie łby wkrótce znikną z ulicy Legnickiej. W poniedziałek rozpocznie się remont i wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Zadaniem objęty jest odcinek ponad 850 metrów drogi. Wartość całkowita zadania to 2 561 435 zł, przy czym 1 280 717 zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny w kwocie po 640 359 zł pochodzi ze środków Powiatu Krośnieńskiego oraz dotacji Miasta Gubin.

Jak podaje Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim Wykonawca Przebudowy ul. Legnickiej w Gubinie poinformował o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu oraz rozpoczęciu zadania od dnia 09.10.2023 r.

Zakres prac obejmuje:

  • remont i przebudowę istniejącej nawierzchni jezdni,
  • przebudowę istniejących zjazdów i budowę nowych zjazdów,
  • budowę parkingu,
  • wykonanie ciągów pieszych – chodników,
  • remont przepustu,
  • oznakowanie pionowe i poziome.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Handlu i Usług Arkadiusz Gusztyn, z którym powiat już współpracował przy innej inwestycji.

Kierowcy będą musieli zachować ostrożność oraz liczyć się z lokalnymi utrudnieniami i stosować się do oznakowania czasowej organizacji ruchu. Wykonawca deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i przedsiębiorców zlokalizowanych przy remontowanym odcinku, a także pozostałych jego użytkowników.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
19.3 ° C
19.6 °
16.7 °
61 %
2.2kmh
91 %
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
21 °
pon.
21 °
wt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE